Yılbaşı Pastası ve Yeni Yıl İkramları

Bu yeni yılda harika bir masa kurmak mı istiyorsunuz? O halde klasik olan ikramların yanı sıra harika tatlara sahip olan ama farklı görsellere sahip olan yılbaşı ikramları hazırlamak ister misiniz? Yeni yıl kanepeler ya da yılbaşı meyve konseptleri ile gelen konuklarınızı oldukça şaşırtabilirsiniz. Meyve ikramını ya da meze ikramını en güzel şekilde yapabileceğiniz yeni yıl temalı ikramlıkları sizlere sunuyoruz. Bizce hepsini birden yapmak isteyeceğiniz kadar çok şirin ikramlıklar var. O halde yeni yıl masa ikramlıklarına göz atmaya başlayın. Bazen içki öncesi hoş bir atıştırmalık bazen de masanızı süsleyecek harika sunumları ve süslemeleri bulabileceksiniz. Alacağını güzel yılbaşı hediyeleri ve akabinde de evinizde hazırlayacağınız yılbaşı temalı ikramlıklar ile bu yeni yılı en coşkulu ve eğlenceli şekilde kutlayabilirsiniz.

YILBAŞI MEYVE SUNUMLARI

yilbasi ikramlari 1 Yılbaşı Pastası ve Yeni Yıl İkramları

Yeni yılda meyvelerinizi öyle alelade soyup mu getireceksiniz? Ya da bütün olarak getirip herkesin kendi meyvesini kesmesini mi isteyeceksiniz. Cık cık cık hiç yakışmadı bu masanıza öyle değil mi? Biz sizler için en güzel yeni yıl temalı meyve sunumlarını sunalım ve ne kadar kolay yapabileceğinizi de aktaralım istedik.

Muz ve çilek sunumu ile meyve şöleni

Malzemeler

 • Muz
 • Çilek
 • Maşmelov
 • Kalın çöp kürdan
 • Bonibon
 • Süsleme şekeri

Yapılışı:

 • Muzları göz kararı 3’e bölünüz.
 • Muzu öncelikli olarak kürdana takınız
 • Hemen üzerine bir adet yuvarlak beyaz Maşmelov ekleyiniz.
 • Hemen üzerine çileği ikiye bölerek bir yarısını şapka tarzında koyunuz.
 • Hemen üzerine de şapkasının ponponu olarak yine küçük maşmelovu ekleyerek tamamlayınız.
 • Sıra geldi kardan adam meyve sunumumuzun yüzüne.

Muzun hemen üst kısmına iki adet süsleme şekerini alarak göz olarak yapıştırınız. Altına ise bir adet kırmızı bonibon yapıştırarak tamamlayınız. Bunları yapıştırmak için çok az bir baldan yardım alabilirsiniz. Hafif ıslatarak dahi kolaylıkla yapıştırabilirsiniz. Bu yılbaşı kardan adam meyve sunumunu masaya getirdiğiniz an herkesin ilgisini çekeceğine eminiz. Hatta herkesin mutlaka bunlar ile bir snap çekeceğine bile eminiz dersek çok abartmış olur muyuz?

MEYVE SEPETİNİZİ KENDİ EVİNİZDE YAPMAYA NE DERSİNİZ?

yilbasi ikramlari 2 Yılbaşı Pastası ve Yeni Yıl İkramları

Biliyorsunuz birçok farklı firma meyve sepeti adı altında oldukça yüklü fiyatlara sizlere süslü meyve aranjmanları sunuyor. Bu kez onlara para vermek yerine evinizde nasıl kolay bir şekilde çam ağacı şeklinde meyve süslemesi yapacağınızı aktarıyor olacağız. İlk bakışta bunu nasıl yapacağım diye merak edebilirsiniz ama yapılış aşamalarının resimleri sayesinde kolayca yapabiliyor olacaksınız. Görselde kullanılan meyveleri yapmak zorunda değilsiniz elbette. Dilerseniz elinizde olan diğer meyveleri de kullanabilirsiniz. Sadece elma ya da ayva gibi hemen kararan meyveleri çikolataya batırmadan kullanmayın deriz. Aksi halde görüntüleri pek hoş olmayacaktır.

 • Evde meyve çiçeği yapımı
 • Bir adet büyük boy elma
 • Bir adet kalın havuç
 • Bir avuç kürdan
 • Süslemek için maydanozlar
 • Arzu ettiğiniz meyveler

Yapılışı:

İlk olarak elmanızı en üst kısmından yuvarlak bir şekilde bir şekilde kesiniz. Sonrasında hafif ortasını yarak havucun kalın kısmını içine oturduğunuz. İyice oturduğuna emin olduğunuzda kürdanları rast gele içlerine doğru görselde ki gibi batırmaya başlayınız. İşte bundan sonrası çok daha kolay ve zevkli. Dilerseniz yuvarlak yuvarlak olarak edeceğiniz kivileri, bütün olarak çilekleri, üzüm tanelerini, ananasları dilimleyerek kürdanlara batırmaya başlayabilirsiniz. Her kürdana aynı meyveleri dizerek daha hoş bir görüntü oluşturabilirsiniz. En altına da maydanozları koyarak elma kısmının kapanmasına ve daha hoş durmasına olanak sağlayabilirsiniz. Hazırladığınız meyve çiçeğini ya da diğer adı ile meyve ağacını dolaba koyarak soğuk servis edebilirsiniz. Gördüğünüz gibi oldukça kolay ve zevkli olan bu meyve için neden daha fazla para ödeyesiniz ki?

KOLAY MEYVE SUNUMLARI YENİ YIL TEMALI

yilbasi ikramlari 3 Yılbaşı Pastası ve Yeni Yıl İkramları

Ben o yukarıda gösterdiğiniz meyve çiçeği hayatta yapamam hem o kadar zamanım da yok diyorsanız o halde daha kolay bir meyve sunum önerimiz var. Yılbaşı meyve sunumlarınızı yine çam ağacı meyve sunumu olarak yapabilirsiniz. Bu tarif çok daha kolay ve pratik

Malzemeler

 • Çilek
 • Üzümler
 • Elma
 • Frambuaz

Yapılışı:

Geniş bir düz servis tabağı alınız. Üzümleri tek tek kopartarak tabağa bir çağ ağacı şeklinde dizmeye başlayınız. Etrafına da ince ince doğradığınız elmaları ters şekilde koyarak süslemeleri olarak meydana getirebilirsiniz. Üzerine de yine derseniz frambuaz ya da çilekleri ufak ufak doğrayarak yeni yıl çam ağacının süsü gibi efekt yapabilirsiniz. En üst kısmına da bir adet çileği yıldız şeklinde keserek süs yapabilirsiniz. Zaten görsele baktığınızda çok daha net anlıyor olacaksınız. Böyle bir yılbaşı meyve sunumu yaklaşık olarak 10 dakika hazır edebilirsiniz.

YENİ YIL MEZE SUNUMLARI

Yılbaşı masalarının olmazsa olmazı içeceklerdir. Bunlarda kuru kuru içilmeyeceğine göre o halde sofralarınız için mezeler hazırlamalısınız ama peki nasıl. Yılbaşı meze sunumlarınız ile yine gelen konuklarınızı şaşırtmaya devam edelim mi? Ne o öyle turşuları klasik bir şekilde doğru koy tabağa ya da salatalıkları sıradan bir şekilde doğrayıp sunum yap? Hiç size göre değil öyle değil mi? Biz de aynı düşündük ve yılbaşı masa süslemeleriniz için en güzel uyum sağlayacak olan meze sunumlarını derledik.

Çam ağacı şeklinde meze sunumları

yilbasi ikramlari 4 Yılbaşı Pastası ve Yeni Yıl İkramları

Mezeler nasıl çam ağacı şeklinde olur ya hu dediğiniz duyar gibiyiz. Aslında hiç zor değil. Görsellere baktığınızda çok kolay bir şekilde anlıyor olacaksınız zaten.

EKMEKLİ YOĞURTLU MEZE SUNUMLARI

yilbasi ikramlari 5 Yılbaşı Pastası ve Yeni Yıl İkramları

Eğer mezenizde ekmek ve yoğurt türü bir şey var ise kolaylıkla bu güzel yeni yıl meze sunumlarını yapabilirsiniz. En alt kısmına bir tos ekmeğini üçgen şekilde keserek maydanoz sürebilir ve üstüne de istediğiniz yoğurtlu karışım mezeyi sürerek bir dilim daha ekmek koyarak üstünü tekrar yaptığınız yoğurtlu karışımdan sürebilirsiniz. En üstüne de kırmızı biberleri ufak ufak doğrayarak süs olarak sunup servise hazırlayabilirsiniz. Uç kısmına kürdan olarak çubuk krakerleri koyarak hoş bir sunum yapabilirsiniz.

Yeni yıl sofralarına yakışır salatalık kanepeleri

Görsel olarak çok hoş duran bu salatalıklı kanepeler yılbaşı sofranıza çok yakışacak.

Malzemeler

 • Birkaç adet tost ekmeği
 • Krem peynir
 • Maydanoz
 • Salatalık

İlk olarak ekmeklerin üzerine krem peynir ya da dilerseniz sevdiğiniz bir peynir türünü sürebilirsiniz. Sürmeden önce bir kapta maydanozları çok ufak ufak kıyarak peynire karıştırınız. Sonrasında bu karışımı ekmeğe sürerek bir kenara koyunuz. Salatalıkların kabuklarını kesmeden çok çok ince şeritler şeklinde uzun uzun kesiniz. Ne kadar ince keserseniz o kadar güzel durur. Bu kestiğiniz şeritleri çapraz bir şekilde peynir sürülü ekmeklerin üzerine yerleştiriniz ve daha sonra ekmeğinizi dörde bölünüz. Böylelikle çok kolay bir şekilde hazırlana peynirli kanepelere sahip olmuş olacaksınız. Yılbaşı sofrası için fikir olarak harika bir tercih bizce.

yilbasi ikramlari 6 Yılbaşı Pastası ve Yeni Yıl İkramları

Salatalıklardan süslü ikramlıklar

yilbasi ikramlari 7 Yılbaşı Pastası ve Yeni Yıl İkramları

Salatalıklar ikram masalarının en güzel yiyeceklerinden oluyor. Bu kez de yılbaşı meze örneklerine bir başka alternatif sunuyor olacağız. Hem meze sunumu olarak hem de hoş bir sunumluk kanepe olarak masanıza koyabilirsiniz.

Malzemeler

 • Kepek tost ekmeği
 • Salatalık
 • Labne
 • Ceviz

Yapılışı

Kepek tost ekmeğinizi çam ağacı şeklinde kalıplar ile kesiniz. Kalıp yok ise göz kararı bıçak ile keserek oluşturabilirsiniz. Cevizi rondodan çekerek labne ile karıştırınız. Sonrasında bu karışımı emeğin üzerine sürünüz. Salatalıklarınızı ince ve yuvarlak olarak kesip sonra tekrar ikiye kesiniz. Uç kısımlarına da bıçakla keserek şekilli durmasını sağlayabilirsiniz. Bunları en alttan başlayarak çam ağacı şeklinde dizmeye başlayınız. İşte karşınızda harika bir yılbaşı sunumu daha.

Şarküteri gıdalarını sunumu

yilbasi ikramlari 8 Yılbaşı Pastası ve Yeni Yıl İkramları

Soframda salam, sucuk, jambon olmalı ama bunları nasıl en güzel şekilde sunacağımı bilmiyorum diyorsanız o halde bu tam size göre. Bu tarifi hem yeni yıl kahvaltılarında hazırlayabilir ya da yine yılbaşı masasına içki mezesi olarak koyabilirsiniz.

 • Salam
 • Havuç
 • Salatalık
 • Sucuk
 • Kaşar
 • Çeri domates
 • Salatalık
 • Kürdan

Yapılışı:

Uzun bir kürdana aldığınız şarküteri ürünlerini rulo yaparak tek tek takabilirsiniz. Aralarına havuç ve kaşar da ekleyebilirsiniz. Böylelikle rengarenk bir sunum ortaya çıkacak. Kişi sayısı kadar hazırlayabilirsiniz. Görsele bakarak zaten ne kadar kolay hazırlayabileceğinizi fark edeceksiniz.

YENİ YIL TATLILARI

yilbasi ikramlari 9 Yılbaşı Pastası ve Yeni Yıl İkramları

Yeni yıl tatlıları da ona uygun olmalı. Süslü püslü. Sizlere birkaç örnek vererek fikir edinmenizi istedik.

yilbasi ikramlari 10 Yılbaşı Pastası ve Yeni Yıl İkramları

yilbasi ikramlari 11 Yılbaşı Pastası ve Yeni Yıl İkramları

YENİ YIL PASTASI YAPMAK

yilbasi ikramlari 12 Yılbaşı Pastası ve Yeni Yıl İkramları

Yeni yıl tatlılarını da öyle gelişi güzel sunmak olmaz değil mi? Eğer hazır olarak bir yılbaşı pastası almak istemiyorsanız o halde evde de kendiniz hem güzel hem de yılbaşı temalı süslü bir pasta yapabilirsiniz.

yilbasi ikramlari 13 Yılbaşı Pastası ve Yeni Yıl İkramları

Bu vereceğimiz pasta örneğini siz kendiniz hep yaptığınız bir pasta tarifi olarak da uygulayabilirsiniz. Örneğin iç kısmını tiramusu gibi yapacak ve üzerine kakao serpmiyor olacaksınız sadece. Dış kısmını da kreması ile sıvayarak bir görüntü elde edebilirsiniz. Sonrasında ise krem şantiler ile ve çilekler ile kardan adam motifleri yapıp pastanın üzerini süsleyebilirsiniz. Bunun için yaklaşık bir kilo çilek almanız yeterli olacaktır. Ama alım yaparken çileklerin sert olmasına dikkat ediniz. Aksi taktirde hemen sönebilirler.

EVDE KOLAY YILBAŞI TATLISI YAPMAK

yilbasi ikramlari 14 Yılbaşı Pastası ve Yeni Yıl İkramları

Ben o kadar zorlu pasta yapımları ile uğraşamam derseniz o halde tatlı olarak daha kolay sunumlarımızda var. Özellikle bu çam ağacı görünümlü kekleri hazır keklerden bile yapabilirsiniz. Baton olarak satılan hazır kekleri alarak üçgen şeklinde kesiniz. Daha sonra yine marketlerde satılan pasta süsleri ile üzerine çam ağacı efektleri verebilirsiniz. Yenilebilir ufak çekerleri de koyarak tamamlayabilirsiniz. Elinize kolayca almak için kalın çubuk şekerleri kullanabilirsiniz. Özellikle yeni yıl temalı şekerler çok daha hoş duracaktır. Masanızda hem çok kolay yapabileceğiniz hem de çok güzel duracak olan bu yılbaşı tatlı sunumunu da mutlaka değerlendirmelisiniz diyoruz.

YENİ YIL KAHVALTILARI

yilbasi ikramlari 15 Yılbaşı Pastası ve Yeni Yıl İkramları

Peki yeni yıl gecesi için birçok fikir verdik ama ya ertesi günü. Yatıya kalan misafirleriniz için ya da ertesi gün ev halkına ve yine gelecek olan misafirlerinize yılbaşı temalı kahvaltı hazırlamaya ne dersiniz? Bu kez Pazar kahvaltısı harika bir yılbaşı kahvaltısına dönüşüyor olacak. O halde her şey buna uygun olmalıdır öyle değil mi?

YILBAŞI KAHVALTI MASASI HAZIRLAMA

yilbasi ikramlari 16 Yılbaşı Pastası ve Yeni Yıl İkramları

Yılbaşı kahvaltı masanızı yine kırmızı ve beyaz olarak hazırlayabilirsiniz. Bizlerde biraz tarifler ile renklendirilelim istedik.

yilbasi ikramlari 17 Yılbaşı Pastası ve Yeni Yıl İkramları

Yılbaşı temalı sosis sunumu

yilbasi ikramlari 18 Yılbaşı Pastası ve Yeni Yıl İkramları

Kahvaltıların sevilerek yenilen yiyeceklerinden olan sosisi bu kez süsleyelim ister misiniz?

Malzemeler

 • Sosis
 • Labne
 • Maydanoz
 • Kürdan

Sosisleri öncelikle haşlayınız. Sonrasında ise simetrik olarak keserek onları kürdan ile birleştiriniz. Görselde gördüğünüz gibi yandan kalp gibi ama dik tutunca bir çorap gibi duruyor olacak. Sonrasında ise en başında labne sürerek hemen üzerine de ufak bir yeşillik ya da maydanoz ekleyebilirsiniz. Bunları bir kalın sunum bardağının içine koyarak da kahvaltı sofranıza koyabilirsiniz. Yeni yıl kahvaltıları için sunumlar bitti mi elbette ki hayır. Daha birçok farklı görselleri de hazırlayarak hoş bir sofra kurabilirsiniz.

Yorum Bırakın! »