Sürpriz Yumurta Yapımı

Bizimle birlikte her geçen gün yaş alan ve her acımızda, mutluluğumuzda yanımızda olan annelerimizin günü yaklaşırken farklı bir hediye arıyorsanız doğru yerdesiniz. Her yıl Anneler Günü için sizlerle paylaştığımız hediye fikirlerine bir yenisini daha ekliyoruz. Bizlere desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen annelerimize Anneler Günü için yapacağımız hediye fikirlerinden birisi de sürpriz yumurtadır.  Sürpriz yumurta hediyesinin yapımından sizlerin de en az bizim aldığımız kadar zevk alacağınıza inanıyoruz. Dilerseniz birkaç tane hazırlayabilir ve bir sepet içerisinde bu hediyeyi annenize verebilirsiniz. Tüm hediye malzemelerini kırtasiyelerden temin edebilirsiniz. Düşük maliyetli bir hediye olan sürpriz yumurta hediyesi manevi değeri oldukça yüksek olan bir hediye olacaktır. Nasıl ki annelere özel duygular parayla satın alınamayacak yüceyse, sizler de kendi emekleriniz ile elde ettiğiniz en güzel Anneler Günü hediye fikirleri ile paha biçilemez mutluluğu onlara yaşatabilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Hediyesi İçin Gerekli Malzemeler:

• 1 adet yumurta
• 1 adet raptiye veya iğne
• A4 kağıdı
• Makas
• Kalem
• Dilediğiniz renkte boyalar
• Boya fırçası
• Yapışkanlı stickerlar (etiketler)

1. Adım: Yumurtanın İçini Akıtma

surpriz yumurta yapimi 2 Sürpriz Yumurta Yapımı

Anneler Günü hediyeleri için hala bir fikir bulamadıysanız, el yapımı hediye fikirlerini araştırarak kendi emeğiniz ile bir hediye yapabilirsiniz. Sürpriz yumurta hediyesinin yapımı hem kolay hem de oldukça zevkli. Bu hediyeyi yaptıktan sonra eliniz uzun bir süre yumurta kokabilir. Lakin annelerimiz için yumurta kokusuna dayanabiliriz… Hediyenin ilk aşamasında yumurtamızın içinden akını ve sarısını akıtmamız gerekiyor. Bunun için bir raptiyeden veya iğneden yardım alıyoruz. Yumurtamızın tam tepesinden yumurtamızı deliyoruz. Çok küçük bir delik yapmak yumurtanızın içinin akması için yeterli olmayacaktır. Bu nedenle deliğinizin biraz büyük olması gerekiyor. Yumurtanızı kırmamaya özen gösterin. Yumurtanız kırılır ise işleme en baştan başlamanız gerekiyor.

2. Adım: Yumurtanın İçini Temizlemek

surpriz yumurta yapimi 3 Sürpriz Yumurta Yapımı

Yumurtanızın içini tamamen akıttıktan sonra yumurtanızın içinin temizlemeniz gerekiyor. Bunun için deldiğiniz noktanın içerisini su ile yıkamalısınız. Yumurtanızın kırılmamasına çok dikkat etmelisiniz. Lavabonuzun suyunu kısık bir şekilde kullanabilirsiniz. İçini iyice yıkadıktan sonra annenizin en sevdiği kokuyu deliğin içerisinden sıkabilirsiniz. Yumurtanızın içini yıkadıktan sonra kuruması için biraz beklemelisiniz. Çünkü içerisine koyacağımız kağıtların ıslanmaması gerekiyor.

3. Adım: Yumurta Kabuğunu Boyamak

surpriz yumurta yapimi 4 Sürpriz Yumurta Yapımı

Yumurta kabuğunuz kuruduktan sonra boyama işlemine geçebilirsiniz. El yapımı hediye fikirleri yaparken en zevkli aşama her zaman boyama ve süsleme aşamalarıdır. Boyama işlemini yaparken dilediğiniz renk boyayı kullanabilirsiniz. Ahşap boyası kullanmanızı tavsiye ederiz. Ahşap boya kullanımı ile birlikte boyanın daha çabuk kurumasını sağlayabilirsiniz. Fırçanızı büyük seçerseniz daha çabuk boyayabilirsiniz. Fırçanızın ucunun yumuşak olmasına ve deldiğiniz kısmın çevresini boyarken yumurtanızın kırılmamasına özen göstermelisiniz. Dilerseniz yumurtanızın içerisine boya akıtarak içini de boyayabilirsiniz. Boyama işleminden sonra boyanızın kurumasını 30 dakika kadar bekleyin.

4. Adım: Notların Hazırlanması

surpriz yumurta yapimi 5 Sürpriz Yumurta Yapımı

A4 kağıtlarını kullanacağımız aşama bu aşama olacaktır. İsterseniz renkli kağıtlar kullanarak da bu aşamayı yapabilirsiniz. Tükenmez kalem kullanmamanız gerekiyor. Kurşun kalem kullanarak notlarımızı hazırlıyoruz. Birden çok not yazabilir ve yumurtanızın içini doldurabilirsiniz. Makas yardımı ile küçük küçük A4 kağıtlarımızı kesiyoruz ve üzerine kurşun kalem ile Anneler Günü temalı yazılarımızı yazıyoruz. Yazılarımızı yazdıktan sonra kağıtlarımızı yuvarlıyoruz. Yuvarladığımız kağıtları bir bir yumurtamızı deldiğimiz kısımdan yumurtanın içine atarak dolduruyoruz. Deliği en başta büyük açmamız (tabi çok da büyük değil, optimum ayarın yakalanabilmesi önemli) kağıtlarımızı daha rahat içerisine koymamızı sağlayacaktır. Kağıtları yumurtanın içerisine atarken yumurta kabuğumuzun kırılmamasına özen gösteriyoruz.

5. Adım: Süsleme

surpriz yumurta yapimi 6 Sürpriz Yumurta Yapımı

Hediyemizin son aşaması süsleme kısmıdır. Süsleme için yapışkanlı stickerlar (etiketler) kullanacağız. Bu stickerlara istediğiniz renk ve şekillerde mevcut olarak kırtasiyelerden ulaşabilirsiniz. Özellikle kalpli sticker kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Dilerseniz renkli kalemler ile yumurta kabuğunuza kalp desenleri de çizerek süsleme yapabilirsiniz. Süsleme aşaması bittikten sonra yumurta kabuğumuz hazır olacaktır. Anneler günü sürprizleri için hediye edeceğiniz sürpriz yumurta hediyesi ile annenizi fazlasıyla mutlu edecek ve duygulandıracaksınız.

surpriz yumurta yapimi 1 Sürpriz Yumurta Yapımı

Estetik görünüme önem veren anneler için yumurtaların süslenmesi aşamasında simli malzemelerden de faydalanabilirsiniz. Hatta belli sayıda, rengarenk boyanmış olan sürpriz yumurtaları bir araya getirip özel bir sepet ile de Anneler Günü hediyesi sunumu düşünebilirsiniz. Böylece simleri yumurtaların üzerinde kullanmak yerine sepetin tasarımında da kullanabilmeniz mümkün olacaktır.

Yorum Bırakın! »