Sürpriz El Yapımı Hediyeler

Sevdiklerinize el yapımı hediyeler vermek yerine mağaza satılan hazır hediyelere razı olmayın! Hediyelerini kendiniz hazırlamak, alıcının, bu hediyeler için harcanan zaman, emek ve sevgi ile ne kadar özel olduğunun bir yansıması olur. Küçük bir planlama ile herkes el yapımı hediye yapabilir. El yapımı hediyeler bu kadar ucuz, anlamlı ve pratik iken neden mağazadan hazır hediyeler satın alasınız ki? Bugünün yazısında, sevdiklerinize sürpriz el yapımı hediyelerin nasıl yapıldığını ele aldık. Bu el yapımı sürpriz hediye fikirleri sadece yorucu alışveriş merkezi ziyaretlerini önlemek değil aynı zamanda tasarruf etmek içindir! Cep dostu birbirinden güzel el yapımı hediyeler sizleri bekliyor! Sevdiklerinizi mutlu etmek için daha fazla beklemeyin! El yapımı hediyeler her zaman diğer hediyelerden bir adım öndedir!

1. El yapımı Kabarık Ayıcık 

surpriz el yapimi hediyeler 1 Sürpriz El Yapımı Hediyeler

Listemizin ilk sırasında el yapımı kabarık ayıcık yer alıyor! Biraz örgü bilgisi ile böylesine güzel bir hediyeyi yapmanız oldukça basit! Sevdiklerinize el yapımı hediyeleriniz ile harika bir sürpriz yapabilirsiniz! Her türlü özel günde hediye edebileceğiniz kabarık ayıcıklar, sevdiklerinizi çok ama çok mutlu edecek! Güzel bir paketleme yaparak el emeği hediye vermenin keyfini çıkartın!

2. Kahveli Mum

surpriz el yapimi hediyeler 2 Sürpriz El Yapımı Hediyeler

Kahve severler için harika bir hediye fikrimiz var! Kahveli mum, evde kahve kokusunu sürekli hissetmek isteyenler için mükemmel bir fikir! Çok basit ve pratik bir şekilde yapabileceğiniz bu mumları, sevdiklerinize armağan etmek için bir dakika bile düşünmeyin! Biraz kahve biraz balmumu ve fitil ile kahveli mum yapabilirsiniz! Evde kahve yapılmasa bile kahve kokusu evin dört bir yanını saracak! İşte bu harika! El emeği yapacağınız bu mumlara, sevdikleriniz bayılacak!

3. Ahşap Çerçeve

surpriz el yapimi hediyeler 3 Sürpriz El Yapımı Hediyeler

Anıların ölümsüzleşeceği fotoğraflı çerçeve kadar daha güzel bir hediye olabilir mi? El emeğinizi konuşturacağınız harika bir hediye DIY projesi daha sizlerle! Ahşap çerçeve hediyeniz ile sevdiklerinizin kalbini fethetmeye hazır olun! Sadece basit hamleler ile ne kadar güzel bir hediye yapacağınızı görün. Birlikte çekildiğiniz bir fotoğrafı ekleyeceğiniz bu çerçeve, işte o zaman çok daha anlam yüklü olacak! Birkaç süsleme malzemeleri ile hareket katarak daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz! İşte bu kadar basit! Ahşap çerçeve hediyeniz gören herkesin çok hoşuna gidecek ve tüm dikkatleri üzerine toplayacak!

4. Örgü Bileklik

surpriz el yapimi hediyeler 4 Sürpriz El Yapımı Hediyeler

Bayanları yakından ilgilendirecek güzel bir hediye fikri karşınızda! Örgü bileklik herkesin kolaylıkla yapabileceği türden bir hediye DIY projesi! Kumaş parçalarını değerlendirebileceğiniz bu hediye bileklik sizlere sıfır maliyete gelecek! Farklı renklerde ve boyutlarda yapabileceğiniz örgü bileklikleri ablanıza, kız arkadaşınıza veya sevgilinize armağan edebilirsiniz! Yapmanız gereken tek şey ise kumaş parçalarını üç şerit halinde kesin ve daha sonra örün daha sonra kumaşın iki ucunu birleştirin ve bileklik hazır! Sevdiklerinize armağan etmek için el yapımı harika bir hediye!

5. Kumaş Broş

surpriz el yapimi hediyeler 5 Sürpriz El Yapımı Hediyeler

Kız arkadaşınıza veya annenize hazırlamak isteyeceğiniz mükemmel bir hediye DIY projesi! Kumaş broş, her bayanın seveceği türden bir aksesuar! Yapması ise oldukça basit! Her çeşit rengi kullanabileceğiniz bu projede hediye edeceğiniz kişinin zevkini önemseyin! Ya da dilerseniz farklı renklerde birden fazla da yapabilirsiniz! Çiçek şekline getireceğiniz kumaşları daha sonra bir klipse bağlayın ve broş hazır! Artık kıyafetler sizin broşlarınız ile çok daha şık duracak! Gören herkesin beğenmesi ise garanti!

6. Fırfırlı Mutfak Havluları

surpriz el yapimi hediyeler 6 Sürpriz El Yapımı Hediyeler

Özellikle çoğu zamanını mutfakta geçiren bayanlar için ideal bir hediye! Fırfırlı mutfak havlusu yapmak sadece birkaç dakikanızı alacak! Hem ucuz hem pratik! Daha güzel hediye nasıl olabilir ki? Biraz dikiş bilgisi işe kolaylıkla altından kalkabileceğiniz bir DIY projesi! Düz beyaz renkli havlu üzerine fırfırlı kumaşları ve farklı renkli kumaş parçalarını dikin! Güzel bir süsleme ile sevdiklerinize armağan edin! Mutfağa ayrı bir hava katacak olan bu havluların bayanların çok hoşuna gidecek! İster annenize anneler gününde, ister eşinize doğum gününde el yapımı fırfırlı mutfak havlusunu armağan edin!

7. Fotoğraf Baskılı Saat

surpriz el yapimi hediyeler 7 Sürpriz El Yapımı Hediyeler

Eşiniz veya sevgiliniz için oldukça romantik bir sürpriz yapmak ister misiniz? Özel günlerinizde armağan edebileceğiniz fotoğraf baskılı saat hediyesinin beğenilmemesi imkânsız! Mağazalarda hazır hediyeler satın almak yerine el emeğiniz ile bir şeyler yaparak karşınızdakine ne kadar önem verdiğinizi gösterin! Yapılışı oldukça basit olan bu hediye DIY projesi sadece birkaç dakikanızı alacak! Birlikte çekildiğiniz bir fotoğrafı ahşap levhanın üzerine baskılayın ve daha sonra sayı şablonlarını yerleştirin! Saat mekanizmasını da kurduktan sonra fotoğraf baskılı saat hediye edilmek üzere hazır! Sevdiklerinizin yüzündeki o anlam yüklü tebessümü görebilmek işte bu kadar basit!

8. Taşlı Kapı Süsü

surpriz el yapimi hediyeler 8 Sürpriz El Yapımı Hediyeler

Çok sıra dışı ve dikkat çekici bir hediye önerisi ile karşınızdayız! Taşlı kapı süsü evlere adeta farklı bir hava katacak! Rüzgâr esintisi ile harekete geçerek harika bir tını oluşturacak bu güzel kapı süsü gören herkesin çok hoşuna gidecek! Birkaç ahşap parçası, sağlam ipler ve renkli taş veya boncuklar ile ortaya harika bir sonuç çıkartacaksınız! Ahşap parçasının üzerinde iplerin geçmesi için delikler oluşturun. Daha sonra her bir ipin ucuna taşları bağlayın ve ipleri de ahşabın üzerindeki deliklerden geçirin! İşte bu kadar basit! Taşlı kapı süsü artık sevdiklerinize hediye edilmek üzere hazır!

9. Deri Bileklik

surpriz el yapimi hediyeler 9 Sürpriz El Yapımı Hediyeler

Aksesuar kullanmayı sevenler bu hediye DIY fikrine bayılacak! Deri bileklik, evde kolaylıkla yapabileceğiniz bir DIY projesi! Birkaç hamlede ve birkaç dakikada hazır hale gelecek bu deri bileklik, gören herkesin çok hoşuna gidecek ve sizin yaptığınıza inanamayacaklar! Bileğe uygun şekilde kestiğiniz deri parçasının bir tarafına daha ince bir deri parçası ekleyin! Daha sonra düğme ve zımba ekleyerek deri bilekliği tamamlayın! El yapımı deri bileklik sevdiklerinize armağan edilmek üzere hazır!

10.  Keçe Sepet

surpriz el yapimi hediyeler 10 Sürpriz El Yapımı Hediyeler

İçine her şey doldurulabilecek keçeden bir sepet herkesin ihtiyacı! Arkadaşlarınız, eşiniz, akrabalarınız kısacası tüm sevdikleriniz için yapabileceğiniz keçe sepet, oldukça kullanışlı bir hediye fikri! Kendi el emeği ile yapmış olmanız ise muazzam! Mağazalardan hazır sepet hediye etmek yerine kendi el emeğiniz ile yapmanız çok daha ince bir davranıştır! Kolay ve kısa bir sürede yapabileceğiniz keçe sepeti sevdikleriniz ile paylaşmanın mutluluğuna varın! El yapımı hediyeniz herkes tarafından çok beğenilecek!

Yorum Bırakın! »