Şişeden Dekoratif Lamba Yapımı

led isikli sise dekoratif lamba 1 Şişeden Dekoratif Lamba Yapımı

Kız arkadaşınıza, şahane bir görünüme sahip olan Led Işıklı dekoratif bir gece lambası yapmak ister misiniz? Şık şarap şişelerinden yapılan Led Işıklı Gece Lambaları hem çok süslü, hem de inanılmaz dekoratif. Bulunduğu mekanı festival havasına çevirecek olan Led Şişe Lambalari karanlığı aydınlığa çevirirken, ortamınıza da son derece neşeli ışıklar saçacak! Genellikle alkollü içeceklerin şişeleri fiyatından olsa gerek, normal şeffaf şişe modellerine göre çok daha şık ve güzel bir görüntü sergilerler. Led ışıklı gece lambası yapımı içinse, tüketilmiş şarap şişelerinden yararlanacağız. Bu yazımızda sizlerei adım adım dekoratif lambanın nasıl yapıldığını ve bu proje için nelere ihtiyaç duyabileceğinizi anlatacağız. Anlatımımızda daha anlaşılabilir ve açıklayıcı olması adına da bol bol resimler kullandık! LED Işıklı şişe lambasının yapımı aşamasında karşılaşacxağınız en zorlu aşama ise, şişenin alt tarafında bir delik aşma kısmı! Bunu da hallettiğiniz takdirde, sevgiliye hediye olabilecek en güzel armağanlardan birini tamamlamış olacaksınız! İster sevgililer gününde, isterseniz de yıldönümü hediyesi olarak kız arkadaşınıza bu şahane gece lambasını mutlaka hediye etmenizi tavsiye ediyoruz.

LED Işıklı Dekoratif Lamba İçin Nelere İhtiyacınız Olacak!

 • Pil * 10 feet uzunluğunda, LED ışık dize işletilen
 • Cam Şarap Şişeleri
 • Kazıyıcı
 • Yapıştırıcı sökücü
 • Elmas testere
 • Matkap
 • Bant (kanal veya boyacılar bant)
 • koruyucu eldivenler
 • Emniyet gözlükleri
 • Zımpara bandı
 • Çubuk (isteğe bağlı)

led isikli sise dekoratif lamba 2 Şişeden Dekoratif Lamba Yapımı

Adım 1

Bauhause, Koçtaş vey IKEA gibi ev-yapı marketlerden kordonu olan ve pille çalışlabilen LED ışıklarından satın alın! Bir pille çalışır ışık dize kullanarak ne olursa olsun yakın çıkış erişimi, her yerde şişe ışık yerleştirmek için izin verir. Öncelikle kullanılmış şarap şişesi üzerindeki reklam etiketini güzelce kazıyın! Bunun için bir jilet kullanabilirsiniz. Bu el yapımı ürünün bazı aşamaları tehlike içerdiğinden yaşı küçük olan okuyucularımız lütfen ebeveynlerinden destek almadan bu projeye hiç kalkışmasınlar. Jiletle kazıma işlemi bittikten sonra, ılık su altında sabunla şişenin içini ve dış yüzeyini iyice temizleyin. Daha sonra da şişeyi kurutun!

led isikli sise dekoratif lamba 3 Şişeden Dekoratif Lamba Yapımı

Adım 2

İşin en zor kısmı burası. Delme işlemi yapmadan evel şişenin delik açacağınız noktasını kablo ya da koli bantı ile en az 2-3 tur dönerek bantlayın! Bunu neden yapıyoruz? Hem elmas matkapla delme işlemi kolay hale getiriyoruz, hem de etrafa cam parçalarının sıçramasını engellemiş oluyoruz.

led isikli sise dekoratif lamba 4 Şişeden Dekoratif Lamba Yapımı

3. Adım

Şişe delme işlemine kalkışmadan önce, tüm gerekli güvenlik önemlerini aldığınıza iyice emin olun! Bunun için gözlerinizi olası bir cam parçası sıçramasından korumak için koruyun. Gözlük ve eldiven kullanarak delme işlemine başlayabilirsiniz. Elmas matkapla rahat bir delme işlemi yapmak için öteki elinizle şarap şişesini sıkıca sabit tutmaya çalışın!

led isikli sise dekoratif lamba 5 Şişeden Dekoratif Lamba Yapımı

Aşama 4

Deliğin etrafında keskin kenarları yok etmek ve pürüzsüz hale getirmek için zımpara ile temizleyin

led isikli sise dekoratif lamba 6 Şişeden Dekoratif Lamba Yapımı

 Aşama 5

Delme işlemi tamamlandıktan sonra üzerindeki bantı sökün! İnce zımpara ile şişenin çentikli yüzeyini temizleyin ve daha sonra da delinmiş şişeyi suyla bir güzel çalkalayıp kurutun

Aşama 6

İşin en zor kısmı böylelikle bitmiş oldu. Şimdiki adımda ise, şişe içerisine LED ışıkları yerleştirme işlemi yapacağız. Şişenin delinen noktasından içeri doğru LED ışıklarını doldurmaya başlatın!

led isikli sise dekoratif lamba 7 Şişeden Dekoratif Lamba Yapımı

Aşama 7

Şarap şişesi içerisindeki LED ışıklarınızı doğru konumlandırdığınızdan emin olun! Daha etkileyici bir  görünüm elde etmek için çalışmanızı bir kaç kez test ederek devam edin.

led isikli sise dekoratif lamba 9 Şişeden Dekoratif Lamba Yapımı

Aşama 8

Muhteşem bir ambiyans oluşturacak olan Dekoratif LED Işıklı Şişe Lambanız artık kullanılaya hazır. Bu harika proje ile salonunuzu veya yatak odanızı inanılmaz derecede güzel süsleyebilirsiniz. Aynı zamanda sevdiklerinize yılbaşı veya doğum günü hediyesi olarak da armağan edebilirsiniz. İzlemesi bile çok keyifli olacak!

Yorum Bırakın! »