Sevgiliye Hangi Çiçek Alınır

Çiçek almak, hem bayanlar hem de erkekler için güzel bir davranış örneğidir. Verilen kişi kadar veren kişi de bu eylem sonucunda mutlu olmaktadır. Bir sürpriz yaparak sevgilinize çiçek almayı düşünüyorsanız, karşınızdaki kişinin zevkini mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Peki Sevgiliye Ne Çiçek Alınır? Bu sorunun cevabı oldukça düşündürücü ve uğraş gerektirmektedir. Eğer karşınızdaki kişinin gerçekten mutlu olmasını istiyorsanız, bu önerilerimizi dikkate almanızı tavsiye ederim. Çiçek zaten başlı başına çok güzel bir hediyedir fakat bu hediyenizi daha da taçlandırmak isterseniz, alacağınız çiçeğin yanına ufak tefek bir hediye daha düşünebilirsiniz. Mesela karşı cins bayan ise onun mutluluk hormonlarını daha da çalıştıracak olan bir çikolata ile çiçeğinizi tamamlayabilirsiniz. Sevgiliye Çiçek alırken ufak tefek püf noktalarına dikkat etmelisiniz. Zaten sevgilinizi çok iyi tanıyorsanız onun zevkini de iyi bilirsiniz.

Her bayan gibi bende çiçek alınması kadar ince bir davranış olmadığını düşünenlerdenim. Genelde erkekler çiçek alma işini pek beceremese de, karşı taraftan hep bir beklenti içine girmekteyiz. Sevgiliye hediye çiçek almak oldukça romantik ve manevi değeri yüksek bir hediyedir. Her iki tarafı da mutlu edebilen bu güzel eylemi genelde özel günlerde veya hatalı olduğumuz bir durumda özür dilemek için almaktayız. Halbuki çiçekleri illa özel bir gün gerektirmeden karşı tarafı her an özel hissettirecek bir şekilde vermeliyiz. Hatalı olduğumuz zamanlarda özür dilemek amacıyla karşı tarafa çiçek alarak kendimizi affettirebiliriz. Bizi en çok düşündüren ise Özür Dilemek İçin Hangi Çiçek Alınır sorusudur. Özür dileme çiçeği seçerken yaptığımız hatanın büyüklüğüne göre bir seçim yapmak bizler için faydalı olacaktır. Peki Özür Dileme Çiçeği Nasıl Olur diye soracak olursanız, bu çiçek öyle basit ve sıradan asla olmamalıdır, gösterişli ve göz dolduracak bir şekilde olmalıdır ki karşımızdaki tatmin edelim. Çiçek buketimizin büyüklüğüne karar verdikten sonra Özür Dilemek İçin Hangi Çiçek Alınmalı ona karar vermeliyiz. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde vereceğim tavsiyelere uyarak sizlerde sevgiliniz veya eşiniz için çok güzel bir çiçek buketi hazırlayabilirsiniz.

Genelde bayanlara alınan çiçeklerin erkeklere alınması abes olarak düşünülmektedir. Fakat çiçeklerin erkeklere alınması da gayet ince ve hoş bir davranıştır. Bayanlar erkeklere göre daha ince düşünen ve daha duygusal oldukları için çiçek hediyelerine daha çok önem verirler. Ama bayanlar kadar duygusal ve romantik olan erkekler için de çiçek hediyeleri gayet hoş olabilir. Hatta kalbi kırılan taraf erkek ise özür dileme amacıyla da çiçek yollayabilirsiniz. Bayanların kalbini fethedecek çiçek modelleri genelde bellidir fakat erkeklere hangi çiçek verilir, işte bu biraz düşündürücü bir sorudur. Sizlere birkaç öneri de bulunarak bu sorularınıza cevap bulmakta sizlere yardımcı olacağım.

ŞATAFATTAN HOŞLANMAYAN ERKEKLERE KLASİK ÇİÇEKLER

Şatafattan ve süslerden pek hoşlanmayan erkekler için alacağımız çiçekler daha sade ve klasik modeller olmalıdır. Rengarenk çiçek türlerinden kaçınılmalı ve genel olarak tek renge hakim olan çiçekler tercih edilmelidir. Ayrıca çiçek seçerken pembe, mor gibi renklerden kaçınılmalı ve daha çok mavi, beyaz, turuncu tonlardaki çiçekler tercih edilmelidir. Eğer ki kutlama, doğum günü ve benzeri şeyler için çiçek almayı düşünüyorsanız biraz daha gösterişli ve canlı modeller seçebilirsiniz. Vazo içinde çiçek yollamayı düşünüyorsanız vazoyu süsleme amacı ile erkeklerin renk tercihine uygun olan beyaz ve mavi renk tonlarını kullanabilirsiniz. Hatta aşırı fanatik bir sevgiliniz varsa yaptıracağınız çiçeği tuttuğu takımın renklerine uygun olarak seçmeniz, sevgilinizi daha hoşnut edecektir.

erkek sevgiliye hediye cicek Sevgiliye Hangi Çiçek Alınır

HERKESİN KALBİNİ FETHEDEN ORKİDELER

Çiçekler arasında pahalı türlerden biri olan orkideler, özür dileme çiçeği olarak öncelikli olarak seçilebilir. Alacağımız kaliteli çiçek buketleri karşımızdakine verdiğimiz değeri ve saygıyı göstermektedir. İşte bu yüzden orkidelerden oluşan bir buket, karşımızdakini etkilemeyi büyük ihtimalle başaracaktır. Kırdığınız kalbi geri kazanmaya çalışmak çok kolay olmasa da en azından alacağınız bu çiçekler ile karşınızdakinin kalbi bir nebze yumuşayacaktır. Herkes tarafından sevilen ve beğenilen orkideler ile bayanların kalbini daha çok fethetmektedir. Gösterişi ve lüksü seven bayanlar için orkide tercih ederek çok doğru bir seçim yapmış olursunuz. Sürekli ve unutulmaz bir anı bırakmak istiyorsanız bu orkideleri yapma çiçek olarak da satın alabilirsiniz.

sevgiliye hediye orkide cicegi Sevgiliye Hangi Çiçek Alınır

MUTLULUKLARIN YILDIZI HARİKA LİLYUMLAR

Eğer hediyeyi verdiğiniz kişide harika kokular bırakmak istiyorsanız lilyum çiçeği tam da size uygun olabilmektedir. Birbirinden farklı rengi bulunan lilyumlar kokulu çiçekler arasında en güzellerdendir. Beyaz lilyum buketi ile sevgilinize karşı olan saf ve temiz duygularınızı anlatabilmeniz mümkündür. Hoş kokusu sayesinde mutluluk uyandıran lilyum, bayanlar tarafından oldukça beğenilen bir çiçektir. Sevgilinize çiçek hediye etmek ve onu mutlu etmek istiyorsanız lilyumları mutlaka düşünmelisiniz. Çiçekler bir nevi dile getiremediğimiz duyguları ifade eder. Beyaz lilyumun bir diğer anlamı da güven duygusudur. Sevgilinize veya eşinize lilyumlardan oluşan bir buket vererek ona ne kadar güvendiğinizi de anlatabilirsiniz.

sevgiliye hediye lilyum cicegi Sevgiliye Hangi Çiçek Alınır

AŞKIN SİMGESİ KIRMIZI GÜLLER

Sevgilinize veya eşinize bir hediye almayı düşündüğünüzde akla gelen ilk çiçek tabiki de güllerdir. Aşkı anlatan ve artık aşkın simgesi haline gelen kırmızı güller oldukça romantik bir çiçek hediyesidir. Ayrıca her türlü anlamı da ifade edebilmektedir. Özür çiçeği olarak, kutlama çiçeği olarak ve özel günlerde güllerden oluşan bir buket vermeniz karşı tarafı çok memnun edecektir. Kız istemeye giderken bile kullanılan bu kırmızı gül buketi genelde 41 adet seçilerek maşallah anlamını da katmaktadır. Bir tanesi de bir buketi de biz bayanları mest etmeye yeterlidir. Tabi dilerseniz farklı renklerden oluşan gülleri de buketinize ekleyebilirsiniz. Böylece birden fazla anlamı barındıran bir duygu yoğunluğu oluşturabilirsiniz. Fakat uzak durulması gereken bir renk varsa o da sarıdır. Çünkü sarı ayrılığı ve kızgınlığı ifade etmektedir. Eğer bulabilirseniz pembe gülleri de buketinize ekleyebilirsiniz. Beyaz ve kırmızının taşıdığı anlamları tek renkte barındıran pembe güller sevgiliniz için oldukça hoş ve anlamlı olacaktır.

sevgiliye hediye kirmizi guller Sevgiliye Hangi Çiçek Alınır

SAFLIK KOKAN ÇİÇEK PAPATYA

Falına sıklıkla baktığımız papatyayı şimdi hediye olarak kullanmanın tam zamanı. İlişkinizin daha ilk başlarındaysanız ve sevgilinize bir hediye almayı düşünüyorsanız papatyalar eşi benzeri bulunmaz bir hediyedir. Papatya temiz bir kalp, temiz bir sevgiyi işaret etmektedir. Böylelikle papatya verdiğiniz kişiye seni en saf duygularımla seviyorum demiş olursunuz. Doğal ortamından toplayıp kendinizin oluşturacağı bir papatya buketi sevgilinizi oldukça hoşnut edecektir. Nisan ve ağustos ayları arasında bulunan papatyalar baharın müjdeleyicisi olduğundan içimiz daha kıpır kıpır olacaktır. Yaşadığımız enerjiyi karşı tarafa iletmek için de papatyalar uygun bir hediye olabilmektedir. Ayrıca narin bir yapıya sahip olan papatyayı, kırdığınız bir kalbi geri kazanmak için de kullanabilirsiniz. Kalbinizin temiz olduğunu belirtmenin en güzel yollarından biridir papatya almak. Böylelikle ona karşı hiçbir kötü düşünceye sahip olmadığınızı gösterebilirsiniz.

sevgiliye hediye papatyalar Sevgiliye Hangi Çiçek Alınır

DÜŞLERİ YANSITAN GÜZELLİKLER GERBERA

Sevgilinize şık ve güzel bir buket hazırlatmak istiyorsanız gerbera çiçeği tam da buna uygun olmaktadır. Papatyaların en büyüğü olan gerbera, canlılık ve bolluğu simgelemektedir. Birbirinden farklı ve canlı renkleri ile bayanlar tarafından beğenilmektedir. Büyüklüğü ile de dikkatleri üzerine çeken gerbera yenilenmeyi ifade ettiğinden, yeni bir ilişkiye başlayacağınız kişiye böyle bir çiçek hediye edebilirsiniz. Beyaz gergera saflık ve temizliği, pembe gerbera sevgi ve arkadaşlığı, sarı gerbera duygu yoğunluğu anlamını taşımaktadır. Sevgilinize çok güzel bir hediye buketi olacak sarı ve beyaz gerberaları birlikte kullanabilirsiniz. Eğer bir arkadaşınıza geçmiş olsun hediyesi veya kutlama çiçeği de yollamayı düşünüyorsanız gerberaları tercih edebilirsiniz.

sevgiliye hangi cicek alinir 21 Sevgiliye Hangi Çiçek Alınır

AŞKINIZA SICAKLIK KATAN KARANFİL

Değişik renkleri ile ve ucuzluğu ile dikkatleri çeken karanfillerden de çok hoş bir buket oluşturabilirsiniz. Düşük bütçeli olmasına rağmen oldukça şık ve hoş duran karanfillerin renklerine göre farklı anlamları vardır. Sevgilinize yaptıracağınız karanfilin rengi mutlaka kırmızı veya mor olmalıdır. Mor karanfil nadir bulunduğundan bu renkte bir karanfil buketi sevgilinizi çok mutlu edeceği kesin. Mor karanfil derin sevgi ve samimiyeti ifade etmektedir. Bir diğer karanfil rengi olan kırmızı ise sıcaklık ve aşkı temsil etmektedir. Kırmızı ve mor karanfilleri bu anlamları yüzünden tercih etmeniz çok hoş olacaktır. Vereceğiniz bu karanfil buketi ile aşkınıza daha bir anlam katacak ve sevginizi yoğunlaştırmış olacaksınız. Unutmayın ki bayanlar da en güzel çiçeğe benzetilir ve bu yüzden onları çiçek gibi hissettirecek hediyeleri onlardan sakınmamalıyız. Çiçek almak sevgilinizi mutlu etmenin en güzel ve anlamları yollarından biridir.

sevgiliye hediye karanfil cicek Sevgiliye Hangi Çiçek Alınır

ÇİÇEK PAZARININ VAZGEÇİLMEZİ LALELER

En güzel ve romantik şarkılara konu olan laleler, aşkın temsilcilerinden biridir. Birbirinden farklı türleri ile aşka ve sevgiye dair daha çeşitli anlamları ifade eder. Hiçbir söz çiçeklerin dilindeki aşkı ve sevgiyi ifade etmekte yeterli kalmaz. Sevgilinize seni seviyorum demenin bir diğer yolu da ona kırmızı lale almaktır. Anlayış ve hoşgörü bir ilişkinin temelini oluşturduğundan, bu duyguları temsil eden pembe lalelerden oluşan bir buketi sevgilinize hediye olarak verebilirsiniz. Unutmayın ki her şeyin başlangıcı birbirini anlamaktan geçer. İşte bu yüzden pembe lalelerin hediye konusundaki anlamı çok büyük ve önemlidir. Hediye verirken çiçeğin anlamı kadar hediyenin görünüşüne de önem veriyorsanız alacalı laleler tam da sizlere göre. Daha özel ve farklı bir anlam taşıyan alacalı laleleri çiçek buketinize mutlaka eklemelisiniz. Özellikle sevgilinizin gözleri çok güzel ise, gözlere karşı beğeniyi ifade eden bu alacalı laleleri tercih etmelisiniz.

sevgiliye hangi cicek alinir Sevgiliye Hangi Çiçek Alınır

ÇOK ÇARPICI GÜZELLİKTEKİ LEYLAKLAR

Kokusu ve büyüleyici rengi ile göz alıcı güzelliğe sahip olan leylaklar, sevgiliye verilebilecek çok hoş bir hediye olabilir. Vazoların içinde çok hoş duran leylaklar, çarpıcı ruh halini yansıtmaktadır. Ayrıca ilk görüşte aşkı da ifade etmektedir. İlk görüşte aşık olduğunuz sevgilinize veya eşinize böyle bir çiçeği vazo içinde hediye edebilirsiniz. En çok mor rengi ile tanıdığımız leylağın, beyaz rengi de bir o kadar anlamlı ve hoş durmaktadır. Dikkat çekici anlamına gelen beyaz leylağı sevgilinize hediye ettiğinde ne kadar mutlu olacağı aşikardır. Sevdiğimiz ve değer verdiğimiz insanlara çiçek almayı sürekli bir alışkanlık haline getirmeliyiz. Çiçek, hediye vermenin en güzel ve en duygulu yoludur. Duygularımızı ifade etmekte zorlandığımız zamanlarda da çiçekler bizlere en yardımcı olan kurtarıcımızdır. Çiçek kadar güzel ve önemli olan bayanlara, hangi çiçeği alırsanız alın mutlu olacağı kesindir. Fakat yine de anlam ve renklerine dikkat ederek oluşturacağınız bir buket karşınızdakini ne kadar önemsediğinizi ve sevdiğinizi gösterir. Yazımızda verdiğimiz önerilere dikkat etmenizi tavsiye ediyorum, umarım faydalı olmuştur.

sevgiliye hediye leylak Sevgiliye Hangi Çiçek Alınır

Yorum Bırakın! »