Renkli Kara Tahta Yapımı

renkl kara tahta yapimi 1 Renkli Kara Tahta Yapımı

Daha önceki hediye önerilerimiz de desensiz, düz bir kara tahta yapımını birlikte görmüştük! Bu sefer ise farklı renklerde kara tahta yapımını göreceğiz! Daha şirin buluyoruz bu ürünü kesinlikle. Çünkü farklı renkler daha dikkat çekici oluyor haliyle. Biz gerçek anlamda çok beğendik. Evinizin, iş yerinizin her yerinde kesinlikle kullanabilirsiniz. Ofisiniz de, hatta yazlık evinizin balkonunda veya mutfağında bile! Bu güzel, portatif ürünlere içiniz fazlasıyla ısınacak. Bu güzel renkli kara tahtaları nereye koyacaksanız, oraya nasıl uyum sağlayacaksa en güzel rengi seçmelisiniz! Bunun için birçok farklı renkler, malzemeler kullanabilirsiniz. Biz favori rengimiz olan Kırmızıyı kullanacağız. Umarız beğenirsiniz. Ürün yapımı oldukça kolay. Arkadaşlarınıza da hediye etmeyi kesinlikle düşünmelisiniz. Malzemeleri toparlamakla işe başlayabiliriz. Aslında çok malzeme ihtiyacı da yok diyebiliriz. Öncelikli olarak Kara tahta yapımına uygun parça gerekiyor. Bunun için marangozlarla iletişime geçmelisiniz. Biz su kontrasını tavsiye ediyoruz. Ama uygun gelen bir tahta parçası da kestirip kullanabilirsiniz. Bu nokta da sizin beceriniz ve pratikliğiniz konuşacak! Başaracaksınız, hiç korkmayın. Tekrar diyoruz, yapımı oldukça basit! Su kontrası olmazsa olmaz değil, ama en iyisi bu olacaktır. Kara Tahta için sprey boya alıyoruz. Kara Tahta’nın hangi renk olmasını isterseniz o boyadan 1 adet almanız yeterli olacaktır. Tabi tahta boyutu büyük ise 2 adet almanızı öneriyoruz. Boyayı almadan önce sormanız daha iyi olacaktır.

RENKLİ KARA TAHTA YAPIMI İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

  • Su kontrası veya kesilmiş tahta parçası
  • Gerekli görüldüğünde zımpara
  • Sprey veya kutu boya (Kara tahta boyamasında uygun olan)
  • Tebeşir (Olmazsa olmaz)

 

RENKLİ KARA TAHTA YAPILIŞI

renkl kara tahta yapimi 2 Renkli Kara Tahta Yapımı

Sprey boya da şart değil. Yeter ki kara tahta için alacağınızı boyayı alırken belirtin lütfen. Kutu boya alırsanız uygun bir fırça kullanmanızı öneririz. Tahta zarar görürse istediğiniz ürüne ulaşamayabilirsiniz. İlk olarak bulduğunuz tahta parçasına belirli aralıklarla düz kesimler yapabilirsiniz. Boşlukları fazla olmamak kaydıyla görsellere uygun kesebilirsiniz. Ardından ise zımpara yapmamız gerekebilir. Duruma göre size bırakıyoruz. Daha sonra ise sprey veya kutu boya ile boyama işlemine başlıyoruz. Genel anlamda tek perde olarak sürme işlemini tamamlayın. Kesinlikle kat kat sürme işlemi uygulamayın. Bir kat sürdükten sonra elbette boya yeterli gelmeyecek, yani tahta üzerinde istediğiniz rengi göremeyeceksiniz.

renkl kara tahta yapimi 1 Renkli Kara Tahta Yapımı

Bu yüzden 1 kat, hatta 2 kat daha sürmeniz gerekebilir. Bu konuda boyanın boyutuna, çeşidine, kalitesine ve tahta ölçülerine göre değişiklikler görülebilir. O nedenle net bir şey diyemesek de 3 kat sürmeniz iyi görünümü de beraberinde getirecektir

Bu arada tebeşiri aldığınızı düşündüğümüz için ek olarak ifade etmemiştik, ama yine de hatırlatalım! Tebeşir yanımız da olsun, çünkü hazır olmasına çok az kaldı. Boyama işleminin kaç kat yeterli olacağına göz kararı ile karar verip uygulamanızın ardından güvenli bir yere boyalı taraf yukarı bakacak şekilde kara tahtayı bırakınız. Ardından ortalama 24 saat bekletmeniz gerekir. Kuruması için yeterli olacaktır. Garanti olsun, sıkıntı yaşamayalım derseniz 1,5 gün yeterli olur. Kuruduktan sonra çizimlere başlayabilir, dilediğiniz gibi karalayabilirsiniz! Gerçekten yapımı oldukça kolay! 1 kaç defa yaptıktan sonra seri üretime başlayabilirsiniz  Tebeşir için de tahta üzerine veya köşesine bir bölme yapabilirsiniz. Bu ürünü geliştirmek, üzerine bir şeyler katmak sizin eliniz de!
Şimdiden güle güle kullanmanızı istiyoruz. Bu tarz farklı hediye yapılışları ile sizlerle beraber olacağız! Takibi bırakmayın.

Yorum Bırakın! »