Kına Gecesi Süsleri Nasıl Yapılır?

Geçmişten geleceğe doğru dolu dolu ilerleyen, düğünden önce yapılan geleneksel kına geceleri bayanların da hem ağladığı hem oynadığı gecelerden birisidir. Gelin için özel olarak yapılan bu gecede gelinin evine vedası yapılırken gelinin arkadaşları ile eğlencesi de yapılmaktadır. Geçmişten gelen bu gelenek bugün hala yerini korurken aynı zaman da kat ve kat fazlası da katılarak kına geceleri yapılmaktadır. Bu gün için özel hazırlanmış olan süsler, aksesuarlar ve kıyafetler geceye daha da neşe katmaktadır. Gelinin giydiğini bindallıdan, ortamın organize edilmesine kadar ince ayrıntıları ile düşünülmüş bir gece olmaktadır. Kına gecelerin de eskiden bu kadar ayrıntıya yer verilmezdi. Fakat bugüne bakıldığın da tahtlardan, nedime kıyafetlerine kadar önem verilmektedir. Bunun için de oldukça fazla masrafa girilmektedir. Kına gecenize kendinizin de katkısı olsun istiyorsanız, bazı aksesuarları kendiniz yapabilirsiniz. Ya da yapacağınız güzel çalışmalarla kına gecesi kutlayacak olan sevdiklerinize hoş bir hediye verebilirsiniz. Nasıl diyecek olursanız sizlere sunduğumuz fikirleri gözden geçirebilirsiniz.

Kına Tacı Yapımı

kina taci el yapimi Kına Gecesi Süsleri Nasıl Yapılır?

Geleneksel kına gecesin de son zamanların en güzel aksesuarlarından olan kına taçları kına yakılırken tüm kızlara dağıtılır ve etrafında dönerken kızların kafaların da takılı olur. Bu kına taçlarını kendiniz yapmaya ne dersiniz? Yapım için malzemeler ise şu şekildedir; taç, tül, silikon ve son olarak küçük çiçekler olacaktır. Bunları satın aldıktan sonra taçların üst kısımlarına silikon sürerek tülü uzunluğunu ayarlayarak yapıştırıyorsunuz. Kuruduktan sonra üzerine çiçekleri yapıştırarak kına gecesi için hediye edeceğiniz taçları yapmış oluyorsunuz. Oldukça basit yapılan kına taçlarını farklı bir şekilde yapmak isterseniz de hayal gücünüzü kullanarak, zevkinize göre yapabilirsiniz.

Kına Tefi Süsleme

kina tefi el yapimi Kına Gecesi Süsleri Nasıl Yapılır?

Kınada eğlence anın da ihtiyaç duyulacak ve arkadaşlarınıza sizin kınanızdan birer hatıra olacak bu tef, görsel şölene de dönüşecektir. Kınanız için hazırlık yaparken kına tefini atlamamalısınız. Bu tefi kendi zevkinize göre süslemeye ne dersiniz. Tefi hazır olarak satın aldıktan sonra hazır kurdeleleri tefin uçlarına bağlayarak oldukça şık ve eğlenceli bir ortam oluşturabilirsiniz. Kına gecenizi eğlenceli ve güzel bir şekilde geçirmek için ortamı oluşturacak kişinin siz olduğunu unutmamalı ve ona göre hazırlıkları yapmalısınız.

Yorum Bırakın! »