Kahve Bardağı Kılıfı Nasıl Yapılır?

Tatil geldi! Yaz aylarında daha çok kendimizi soğuk içecekler ile serinletmeye çalışsak da çay ve kahvenin yeri asla doldurulamaz! Her mevsim tüketilen bu güzel ikiliyi bazen içmekte zorlanabiliyoruz! Sıcak olması sebebiyle kahve fincanlarını tutmak bir hayli zor oluyor! Özellikle kahve dükkânlarında gördüğünüz mukavva kahve kılıfları bizlere harika bir DIY projesi ilhamı verdi! Bugün sizler evde kolay kahve bardağı kılıfı nasıl yapılır, en basit haliyle anlatacağız! Yapaktan oldukça zevk alacağınız bu el yapımı hediye fikri, sizlere büyük bir kolaylık sağlayacak! Bu kılıflar sayesinde artık kahve içmek çok daha zevkli bir hal alacak! Üstelik malzemeler oldukça basit! Sadece evinizde bulunan birkaç malzeme ile ortaya harika sonuçlar çıkartabilirsiniz! Sizlere pratiklik sağlaması amacıyla kahve bardağı kılıfı yapılışını en ince ayrıntısına kadar ve resimli bir şekilde anlatacağız! İster kendinize ister sevdiklerinize bu güzel kılıflardan yapabilirsiniz! Öyleyse daha ne bekliyoruz? Evde kolay kahve bardağı kılıfı yapılış aşamalarına bir an önce geçelim! Önce malzemeler…

bardak kilifi nasil yapilir 1 Kahve Bardağı Kılıfı Nasıl Yapılır?

EVDE KOLAY KAHVE BARDAĞI KILIFI İÇİN MALZEMELER

• Elastik saç bandı veya elastik kablo
• 2 adet 1 cm veya 2 cm düğme ( Daha kolay bir dikiş için iki delikli düğmeler tercih edin.)
• Kahve fincanı kılıf deseni
• Ütü masası kumaşı örtüsü (8 cm genişlik,üst uzunluk 25 cm, alt uzunluk 22 cm)

Desenin tam boyutlu olarak yazdırıldığından emin olmak için yazdırma seçeneklerinde “kenar boşluksuz baskı ” kullanabilirsiniz!

EVDE KOLAY KAHVE BARDAĞI KILIFI YAPILIŞI

Ütü masası kumaşından bulmakta zorlanırsanız pamuklu perde kumaşı da tercih edebilirsiniz! Kumaş seçiminde dikkat etmeniz gereken şey ise yalıtımsız olması! Böylece kahve bardağınızı tutarken eliniz yanmayacak! Şimdi kahve bardağı kılıfı yapılış aşamalarına geçebiliriz! Saç bandının yalnızca yarısına ihtiyacınız olacak, bu nedenle merkezden 1 cm’lik zikzak dikiş yapın, daha sonra ortadan geçirin!

bardak kilifi nasil yapilir 2 Kahve Bardağı Kılıfı Nasıl Yapılır?

Parçaları katlayın! İlk önce ütü tahtası kumaşından bir parça aşağı bakacak şekilde katlayın! Aşağıdaki resme bakabilirsiniz!

bardak kilifi nasil yapilir 3 Kahve Bardağı Kılıfı Nasıl Yapılır?

Sonra, pamuklu kumaş yüzleri yukarı bakacak!

bardak kilifi nasil yapilir 4 Kahve Bardağı Kılıfı Nasıl Yapılır?

Saç bandının düz kısmının ortasına yerleştirin, uçları da kumaşın kenarıyla birlikte yerleştirin!

bardak kilifi nasil yapilir 5 Kahve Bardağı Kılıfı Nasıl Yapılır?

Sonra, diğer pamuklu kumaş yüzü aşağı bakacak!

bardak kilifi nasil yapilir 6 Kahve Bardağı Kılıfı Nasıl Yapılır?

Ütü tahtası kumaşının ikinci parçasına geldi sıra! Aşağıdaki resimdeki gibi yüz yukarı bakacak!

bardak kilifi nasil yapilir 7 Kahve Bardağı Kılıfı Nasıl Yapılır?

Son olarak, birleştirme!

bardak kilifi nasil yapilir 8 Kahve Bardağı Kılıfı Nasıl Yapılır?

İki kumaş parçasını sıkıca yerlerine oturtun. Kenar etrafında yarım cm’lik dikiş ile dikin ve döndürmek için alt kenarda açık olarak yaklaşık 5 cm boşluk bırakın. Bu noktaya geldiğinizde elastik bant üzerine tutun. Eğri bölgeleri ve köşeleri iyice sıkıştırın!

bardak kilifi nasil yapilir 9 Kahve Bardağı Kılıfı Nasıl Yapılır?

Kenara yakın dikiş yaptıktan sonra düz şekilde koyun! Kenarları bir araya getirmek için iki tarafı da katlayın. Elastik kablo üzerinden bir kurşun kalem tutturun ve uzatılmadan ulaşacağı en uzak noktayı işaretleyin!

bardak kilifi nasil yapilir 10 Kahve Bardağı Kılıfı Nasıl Yapılır?

Her bir düğmenin altına bir kürdan koyun ve işaretin her iki yanındaki düğmeyi dikin.

bardak kilifi nasil yapilir 11 Kahve Bardağı Kılıfı Nasıl Yapılır?

Dikiş yaptıktan sonra kürdanı çıkarın. Düğmelerden birinin altındaki ipliği düğümlemek için düğmeyi birkaç kez sarın! Ve bitti! Evde kolay kahve bardağı kılıfınız hazır! Artık sıcak içeceklerinizi en güzel kılıflar ile eliniz yanmadan içebileceksiniz! Sadece kendiniz ile yetinmeyip tüm arkadaşlarınıza bu kılıflardan yapabilirsiniz! Birlikte sıcacık bir kahve içmenin mutluluğu hiçbir şeye değişilmez doğrusu! Ellerinize sağlık! Dikkat etmeniz nokta ise kahve bardağınızı atmadan veya yıkamadan önce kumaş kılıfınızı çıkarmayı unutmayın! Emeğinizin bir çöp olmasını istemezsiniz, değil mi?

bardak kilifi nasil yapilir 1 Kahve Bardağı Kılıfı Nasıl Yapılır?

Yorum Bırakın! »