Eski Bavuldan İlginç Şeyler Yapmak

Eskiler her zaman fazlalık olarak değerlendirilir ve çöpe gider. Fakat doğru olan eskiyen eşyaları nasıl değerlendirmek olmalıdır. Çünkü ileriki zamanlar da ihtiyaç duyacağınız bir eşyaya birçok para vererek satın almak yerine eskileri değerlendirerek farklı aksesuarlar veya kullanışlı bir eşya yaparak evinizi zenginleştirebilirsiniz. Örneğin eskimiş bavullar, bunlar çok eski diyerek çöpe atmaktasınız. Fakat eskimiş bavulları değerlendirerek evinize şık, kullanışlı ve güzel ürünler yapabilirsiniz. Bu tamamıyla sizlerin hayal gücüne dayalı bile olsa biz sizler için eski bavullardan yapabileceğiniz kullanışlı eşyalar için fikirler sunacağız. Sizler de bu fikirlere göz atarak ve kendi hayallerinizi de ekleyerek muhteşem eşyalar ortaya çıkabilirsiniz.

eski bavullardan ilginc hediye fikirleri 1 Eski Bavuldan İlginç Şeyler Yapmak

Eskimiş Bavuldan Çalışama Masası Yapmak

Eskimiş bavullarınız oldukça fazla ise ve bunları çöpe atacağım diyorsanız hemen durun! Çünkü bunları değerlendirerek kullanışlı bir çalışma masası yapabilirsiniz. Nasıl mı? Yazımızın devamını okuyarak öğrenebilirsiniz. Öncelikle bavulları kuvvetli bir yapıştırıcı ya da monte edici bir alet yardımı ile sıkı bir şekilde birbirlerine tutturmalısınız. Daha sonra ise bir masayı bu üst üste monte ettiğiniz bavulların üzerine konumlandırabilirsiniz. Bu şekilde evinize bira nostalji katarak oldukça şık bir çalışma masası elde edebilirsiniz. Fikir almak için sizinle paylaştığımız resime göz atabilir ve bu resimden ilham alarak kendiniz de eklemeler yaparak güzel bir tasarım ortaya çıkabilirsiniz.

eski bavullardan ilginc hediye fikirleri 2 Eski Bavuldan İlginç Şeyler Yapmak
Eskimiş Bavuldan Komidin Yapmak

Eskimiş ve yıpranmış olan bavulunuzu atmak yerine ondan harika tasarımlardan birisi olan ve kullanış açısından da büyük önem arz eden yatak odanızı zenginleştirecek bir komidin yapabilirsiniz. Komidini yapmak için ise ihtiyacınız olan tek şey bir tane eski bavul ve diğeri ise bavula monte edebileceğiniz 4 adet ayak. Bunları temin ettikten sonra ise bavulun alt kısımlarına orantılı bir şekilde ayakları sağlam şekilde monte ederek kullanışlı bir komidin elde edebilirsiniz. Bu komidinin içerisine çarşaf, havlu hatta çamaşırlarınızı bile koyarak kullanışlı bir eşya elde edebilirsiniz.

eski bavullardan ilginc hediye fikirleri 3 Eski Bavuldan İlginç Şeyler Yapmak

Eskimiş Bavuldan Sehpa Yapmak

Evin girişlerine anahtar gibi küçük eşyaları koyacağınız ve üzerlerini çeşitli aksesuarlar ile süslediğiniz sehpalar bu yıl oldukça talep görmüştür. Bu talep gören ürün her ne kadar küçük bir parça olsa da oldukça pahalıdır. Bu ürünü almak yerine kendiniz yapmaya ne dersiniz? Nasıl diyorsanız yazının devamına göz atmalısınız. Eskimiş olan bavulunuzun alt kısımlarına uzun ayakları temin ederek ve bu ayakları orantılı şekilde bavula monte ederek kullanışlı sehpalar elde edebilirsiniz. Bu şekilde sehpa hem şık bir görünüm verirken hem de kullanışlı bir şekilde evinizde yerini alır. Resimden de bakarak sehpa yapımı için ilham alabilirsiniz.

eski bavullardan ilginc hediye fikirleri 4 Eski Bavuldan İlginç Şeyler Yapmak

Eskimiş Bavuldan Havyan Yatağı Yapmak

Evinizde beslediğiniz hayvanlar için oldukça şık bir yatak yapmak zor olmamalıdır. Bunun için ihtiyacız olan şey ise işe yaramaz olarak gördüğünüz bavuldur. Bu bavul ile evde beslediğiniz kedi, köpek gibi hayvanlarınıza şık ve kullanışlı birer yatak yapabilirsiniz. Yatağı yapmak için bir adet bavula ve içerisine koyacağını yumuşak bir yatağa ihtiyacınız vardır. Bunu da kolaylıkla kendiniz yapabilirsiniz. Öncelikle bavulun içerisini açın ve içesine bavula uyumlu olan şık bir yatak yapın. Daha sonra hayvanınızı kolay bir şekilde içeresine yatırabilirsiniz.

eski bavullardan ilginc hediye fikirleri 5 Eski Bavuldan İlginç Şeyler Yapmak

Eskimiş Bavuldan Koltuk Yapmak

Eskimiş bavulunuzun sizin gözünüz de bir değeri olmasa bile aslında ondan oldukça fazla şey yapılacağını gördünüz. Son olarak size fikir amacı ile koltuk yapımını tarif edeceğiz. Nasıl mı diye soracak olursanız aslında oldukça basit. Bavulun altına koyacağınız ayaklar ve süngere ihtiyacınız olacaktır. Resimde de göreceğiniz üzere bavulu kullanışlı bir koltuğa dönüştürebilirsiniz.

Yorum Bırakın! »