El Yapımı Erkek Mutfak Önlüğü

el yapimi mutfak onlugu 1 El Yapımı Erkek Mutfak Önlüğü

Çoğu DIY projesini bayanlar için tasarladık bu zamana kadar. Fakat bu sefer erkekler için harika bir DIY projesi yapmaya ne dersiniz:) Erkeklere özel mutfak önlüğü, babanıza veya eşinize verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri olacak! Bazı zamanlar erkekler için hediye alabilmek gerçekten zor oluyor! Bu yüzden onlara kendi el emeğiniz ile bir hediye tasarlayarak hem kendinizi hem de karşınızdakini daha mutlu etmiş olacaksınız! J Eğer eşiniz mutfakta iyi bir aşçıysa bu önlük tam da onlara göre olacak! Mutfakta vakit geçirmeyi seven erkekler için bundan daha iyi bir DIY projesi olamazdı! Daha önce bir DIY projesi yapmadıysanız hiç endişelenmeyin! Erkeklere özel mutfak önlüğü nasıl yapılır sizlere en ayrıntılı ve resimli bir şekilde anlatacağız! Belki de sadece evinizde bulunan birkaç malzeme ile bu işi halledebilmeniz mümkün! Sevdiklerinizi biraz da olsa şımartmak istiyorsanız bu projeyi mutlaka denemelisiniz!  Sözü daha fazla uzatmadan erkeklere özel mutfak önlüğü nasıl yapılır, öğrenelim!

ERKEKLERE ÖZEL MUTFAK ÖNLÜĞÜ İÇİN MALZEMELER

• Beyaz mutfak önlüğü
• Yazı şablonu
• Ütü

el yapimi mutfak onlugu 2 El Yapımı Erkek Mutfak Önlüğü

ERKEKLERE ÖZEL MUTFAK ÖNLÜĞÜ YAPILIŞI

Malzeme listesini hazırladıktan sonra yapmanız gereken ilk iş baskıyı oluşturmak! Eğer bir baskı makineniz varsa dilediğiniz yazı şablonunu oradan çıkartabilirsiniz! Kumaşın üzerine ısı transferi ile bunu başarabilmeniz mümkün! Dikkat etmeniz gereken nokta ise yazı şablonunu kesmeden önce görüntüyü yatay olarak yansıttığınızdan emin olun! Fakat baskı makineniz yok ise o zaman hazır harf şablonları alarak kumaş boyası ile boyamanız gerekmektedir!

el yapimi mutfak onlugu 3 El Yapımı Erkek Mutfak Önlüğü

Isı aktarımı ile kumaşa bastırdıktan sonra önlüğe takın ve ütüleyin. Ütülemeden önce apliğin üzerine bir parça kumaş koyduğunuzdan emin olun! Baskıyı düzgün oluşturabilmek için ütüyü yaklaşık olarak 45 saniye tutmanız gerekecek! Sıkıştığından emin olmak için biraz kenarından soyun. Isı transferi tamamen yapıştıktan sonra üst katmanı artık soyabilirsiniz!

el yapimi mutfak onlugu 4 El Yapımı Erkek Mutfak Önlüğü

İşte bu kadar basit! Erkeklere özel mutfak önlüğünün nasıl yapıldığını artık öğrendiniz! Eşiniz için bu mutfak önlüğü harika bir hediye olacak!

Yorum Bırakın! »