El Yapımı Butik Kurabiyeler

El emeği butik kurabiye tasarımı yapmaya ne dersiniz? Sevgiliye butik kurabiye yapmak istiyorsanız o halde kolları biraz sıvamanız gerekiyor. Biraz el becerisi, biraz malzeme ve ekipman biraz da zamanla bu iş olacak gibi duruyor. Aslında ilk bakışta size ç ok basit gibi geliyor olsa da çok zor olduğunu söylemek isteriz. Öyle ki sadece kurabiye tarifinde bile zorlanabilir ve istediğiniz gibi formunu yakalayamıyor olabilirsiniz. Dolayısı ile el emeği hediye vermek istiyorsanız bu kez butik kurabiye deneyimine kendiniz giriş yapabilirsiniz. Hem çok romantik bir hediye hem de buram buram el işçiliğinden oluşan bir hediye. Daha ne olsun? Yemede yanında denir böyle bir hediyeye ama üzgünüz bunu da kimse yemeden duramaz herhalde:)  yani bu oldukça beğenilecek olan hediyenizin sık sık tekrarlanacağı anlamına geliyor öyle değil mi?

KUŞ TASARIMLI KURABİYE

butik kurabiye 1 El Yapımı Butik Kurabiyeler

İkiniz bir dala konmuş kumru musunuz yoksa? İşte tam sizi anlatan ve aslında biraz incelediğinizde çok zorlanmayacağınız aşk temalı kurabiye örneğini görüyorsunuz. Bunun için size gerekli olan elbette kalıbı olacak. Aynı kalıbı bulmanız biraz zor gibi dursa da iyi bir araştırmadan sonra bulabilirsiniz. Ya da buna yakın olan farklı kalıpların arasından tercih yapabilirsiniz. Sonuçta örnek kurabiye resmi size renk hakkında, tasarım hakkında ve nasıl uygulanması hakkında tüyolar vermiş oluyor. Biraz hayal gücünüzü katarak ortaya bazen görselde olan butik kurabiye tasarımından bile daha güzel şeyler çıkarabilirsiniz.

butik kurabiye 2 El Yapımı Butik Kurabiyeler

Basit kurabiye süslemesi

butik kurabiye 3 El Yapımı Butik Kurabiyeler

Ben öyle çok şekillerden, bebek ve kuş resimlerinden anlamam diyorsanız yani ben sade bir butik kurabiye yapayım ama ona rağmen çok şık ve aşk dolu olsun diyorsanız bu örneğimiz tam size göre baktığınızda çok basit hareketler ile yapıldığını zaten görüyorsunuz. Yapmanız gereken sadece bir kalp kalıba sahip olmak. Üstelik birçok farklı kalıp alarak boşa masraf yapmamış da oluyorsunuz. Kalp kalıbı kullanarak kurabiyelerinizi hazırlayacak ve sonrasında ise bir pembe renk gıda boyası ile bir de beyaz şeker hamuru satın alıyor olacaksınız. İşte bu kadar basit ve uygun fiyata ortaya çıkaracağınız butik kurabiye örneğimiz bizce en çok yapılan olacak gibi duruyor.

butik kurabiye 4 El Yapımı Butik Kurabiyeler

Üzerinde ki pembelikleri yapmak aslında çok basit diyebiliriz. Pembe renk gıda boyasını biraz da sulandırarak kalın bir fırça yardımı ile şeker hamurunun üzerine fırça darbeleri ile süsleme yapabilirsiniz. Yani hiç sizi zorlayacak bir tasarım gibi durmuyor değil mi? Yaklaşık bir saat içinde bile istediğiniz kadar kurabiyeyi hazırlasınız diye düşünüyoruz.

butik kurabiye 5 El Yapımı Butik Kurabiyeler

SEVGİLİYE KOLAY KURABİYE YAPIMI

butik kurabiye 6 El Yapımı Butik Kurabiyeler

Ya ben öyle şeker hamurundan pek anlamam ya da aldım yaptım ama başaramadım diyenler için de önerimiz var elbette. Ne var yani şeker hamurundan butik kurabiye yapamadıysanız? Üzülmeyin sizler için yine bir o kadar lezzetli ve bir o kadar sizi yormadan ve strese sokmadan sunabileceğimiz kurabiye örnekleri de var. Sevgiliye kolay kurabiye yapmak isteyenler evde çok kısa sürede içinde hazırlayabilirsiniz. Hoş bir kutu ile süsleme yaparak en güzel ve en şık hediye alternatifi olarak sunabilirsiniz.

butik kurabiye 8 El Yapımı Butik Kurabiyeler

ÇİKOLATALI BUTİK KURABİYE YAPIMI

butik kurabiye 9 El Yapımı Butik Kurabiyeler

Çikolatalı butik kurabiyeyi de biraz hareketlendirebilirsiniz. Herhangi istediğiniz bir tarif ile yapacağınız kurabiyelerinizi öncelikle satın alacağınız kalıplar ile keserek zaten özel bir hale getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra özellikle çikolatalı kurabiye yapıyorsanız bir kapta da beyaz çikolata eriterek, kurabiyenin yarısını buna batırıp dondurmaya bırakabilirsiniz. İşte karşınızda çok kolay olan ve el marifeti pek istemeyen bir kurabiye tarifi.

butik kurabiye 10 El Yapımı Butik Kurabiyeler

Hatta işinizi biraz daha kolaylaştıralım ve hiç çikolata bile gerek kalmayan sadece üzerini şeker ile süsleyeceğiniz kurabiye örnekleri de sunalım. Normal kurabiyenin üzerine hafif bal sürerek şekerlerin üzerine yapışmasını ve pırıl pırıl bir görüntü ve harika kıtır kıtır bir tada sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Yine bu kurabiye kalıbını da istediğiniz şekilde alabilirsiniz.

butik kurabiye 11 El Yapımı Butik Kurabiyeler

Son olarak ise yine harika bir kurabiye tarifinin üzerine eriteceğiniz sütlü çikolata ile kaplama yapabilir ve hatta şekiller bile verebilirsiniz. Çikolatanızı erittikten sonra hemen ince bir poşetin içine koyup ucunu çok ince şekilde kesebilirsiniz. Sonrasında ise kurabiyenin üzerine istediğiniz gibi şekiller yaparak süsleme yapabilirsiniz.

Yorum Bırakın! »