Bahçe Dekorasyonu İçin Yaratıcı Tasarımlar

Evlerimiz kadar bahçelerimiz de vazgeçilmezlerimizdendir ve yaz aylarının en kıymetli mekanlarından biri evlerimizin bahçeleridir. Bahçeler insanlara nefes alma imkanı verir, içini ferahlatır bu yüzden bahçelerimizi evlerimiz gibi dekor ederiz, kendimize yeni bir yaşam alanı olarak bahçelerimizi süsler ve daima temiz tutarız. Oldukça keyif verici dakikalar geçirdiğimiz, sohbetlerin, kahkahaların havada uçuştuğu bu bahçelerin bizi tatmin eden en büyük özelliklerinden biri de dekorasyonlarının ne derece başarılı olduğudur ve sizlere vereceğimiz dekorasyon tavsiyeleri ile ister kendi evinizin bahçesine isterseniz de sevdiklerinizin bahçelerine kendin yap dekorasyon ürünleri ile ayrı bir şıklık katabilirsiniz. Vereceğimiz tavsiyeler zevkinize uyar mı bilemeyiz ama hediyelik dekoratif ürünler hazırlama gibi bir düşünceniz olduğunda size yardımcı olacaktır.

el yapimi dekoratif bahce urunleri 1 Bahçe Dekorasyonu İçin Yaratıcı Tasarımlar

Bu tavsiyeler sizler için oldukça faydalı nitelikler taşımaktadır, son zamanlarda giderek artan kendin yap hediyelikler, herkesin vazgeçilmezi olmaya başladı. Bunun tek bir sebebi var o da, insanların artık sıradan hediyeliklerden sıkılması ve otantik hediye arayışına girmesidir. Eğer sizde dekoratif hediyelikler tasarlamayı düşünüyorsanız, bu hediyeliklerin kesinlikle bahçe için olmasını öneririz. Bahçeye hediyelik tasarlamak belki de en keyifli tasarımlardan biri olacaktır. Peki bahçe için ne gibi hediyelikler tasarlayabiliriz dediğinizi duyar gibiyim. Şimdi hep birlikte neler tasarlanabilir onlara bakalım ve fikir edinelim, bir gün mutlaka işimize yarayacaktır.

Boş Deterjan Kutusu ile Bahçe Aksesuarı Tasarlama

el yapimi dekoratif bahce urunleri 2 Bahçe Dekorasyonu İçin Yaratıcı Tasarımlar

Aklınıza dahi gelmeyecek bir fikir olan deterjan kutusundan çok güzel bir aksesuar tasarımı yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şey yalnızca deterjan kutusu olacaktır, bu şişenin üzerine kapı pencere gibi detaylar çizmeye başlayın ardından silikon tabanca ile kutunun etrafına taşlar yapıştırmaya başlayın daha sonrasında ise deterjan kutusunun kapağını çıkararak evin çatısı için silikon tabancayla çatı hazırlamaya başlayın daha sonra çatı için belirlediğiniz ince çubukları deterjan kutusunun üzerine yapıştırın. İşte size mini bir ev tasarımı, bu tasarımı bir saksının içerisine koymanız gerekecektir. Bahçe dekorasyonu için hazırlayabileceğiniz en güzel hediyelerden biri bu tarz küçük dekoratif ürünlerdir.

el yapimi dekoratif bahce urunleri 6 Bahçe Dekorasyonu İçin Yaratıcı Tasarımlar

Bahçe hediye modelleri arasında en sevimli ve en kullanışlı hediyelerden biri de bu şekilde tasarlanmış mini bahçe ürünleridir. Bu hediyelikler bahçeye ayrı bir hava katarak, insanın motivasyonunu yükseltmektedir. Bu gibi hediyeler bahçe dekorasyonu için oldukça kullanışlı hediyelerdir. Bahçesi olan birine hazırlayacağınız bu hediye, kişiyi çok memnun edecektir. Bu tarz hediyeler kolayca bulunabilen veya herkes tarafından tasarlanabilen hediyeler olmadığı için, hediye sahibini çok mutlu edecektir. Belki maddi değeri yüksek hediyeler alsanız bu kadar hoşuna gitmeyecektir, genelde bahçelerde el yapımı otantik ürünlerin bulunması ortamın havasını tamamen değiştirmektedir. Bunun için tercihiniz el yapımı dekoratif ürünlerden yana olsun. Hediye sahibinin zevkine ve bahçeye en uygun modelleri kafanızda oluşturarak tasarımlarınıza başlayabilirsiniz.

Bahçe Dekorasyonu İçin Tablo Tasarımı

el yapimi dekoratif bahce urunleri 3 Bahçe Dekorasyonu İçin Yaratıcı Tasarımlar

Bahçeye tablo asılır mı dediğinizi duyar gibiyim ama bu tablo bildiğiniz tarzda tablolardan değil. Canlı bir tablo hazırlamanın yollarından bahsedeceğiz sizlere. Öncelikle kullanmadığınız bir çerçevenin altına bir ayakkabı kutusu yerleştirmeniz gerekiyor daha sonra bu ayakkabı kutusunu çerçevenize silikon tabanca ile sabitleyin ve üzerine daha önceden yetiştirdiğiniz bitkileri yerleştirin, asla sulamayı unutmayın aksi taktirde çiçekleriniz kurur ve solar. Bahçe hediye tasarımları için tercih edebileceğiniz en güzel hediyeliklerden birisi kesinlikle canlı çiçeklerin bulunduğu bir tablo olabilir. Bu tabloyu hediye sahibinin sevdiği çiçeklerden oluşturmanız daha çok hoşuna gidecektir ve bu hediye karşısında şaşkınlığını gizleyemeyecektir.

el yapimi dekoratif bahce urunleri 7 Bahçe Dekorasyonu İçin Yaratıcı Tasarımlar

Bahçeye özel tasarlanmış bu güzel hediyelik ister masa üzerinde isterseniz de bahçenin bir duvarına asılarak kullanılabilir. Her anlamda oldukça kaliteli ve anlamlı bir hediyedir. Üzerinde fazlasıyla el emeği bulunmasından dolayı hiçbir hediye ile kıyaslanamaz, bu yüzden bu tarz emek gerektiren hediyeleri, sevdiklerinizin özel günleri için rahatlıkla hazırlayabilir ve kendilerine taktim edebilirsiniz. Bahçe tasarımları ile ilgili hediye hazırlama gibi bir fikriniz oluştuğunda düşünmeden tercih edebileceğiniz hediyeliklerden biri çiçek tasarımlı tablolar olabilir. Bu hediyelikler herkes için değil, sizler için önemli olan kimselere özel tasarlanmalıdır. El emeği verdiğiniz hediyeler hiçbir para birimi ile kıyaslanamayacak kadar kıymetli eşyalardandır. Hediye tasarımı için aklınıza bulunması gereken modellerden biri de çiçek tasarımlı tablodur.

Bahçe Kapısı İçin Tasarlanan Rüzgar Çanı

el yapimi dekoratif bahce urunleri 4 Bahçe Dekorasyonu İçin Yaratıcı Tasarımlar

Bahçe tasarımlarının olmazsa olmazlarından biri olan rüzgar çanları, bahçeye farklı bir ambiyans katarak görünüşünü değiştirmektedir. Bu rüzgar çanı bahçeye hem otantik hem de mistik bir görünüm vermektedir. Sevdiğiniz biri için tasarlayabileceğiniz bahçe dekorasyonu ürünlerinden biri de rüzgar çanlarıdır. Rüzgar çanı tasarlamak zannedildiği kadar zor değildir, yalnızca püf noktalarını bilmeniz gerekir, bu püf noktaları bilerek ilerlediğiniz taktirde kusursuz bir rüzgar çanı tasarlamış olursunuz. Rüzgar çanları ev hediyesi olarak da verilebilecek ürünlerden sayılmaktadır, çünkü evin dış kapısına da asılabilecek bir üründür. Ama ev kapısından çok bahçe kapısı veya bahçenin herhangi bir yerine daha çok yakışan hediyeliklerdendir.

Rüzgar çanı yapabilmek için öncelikle kurumuş ve dökülmüş dallara ihtiyacınız olacaktır, bu dalları testere istediğiniz boyuta getirene kadar kesin ve zımparalayın, ardından bu dallara ip, eski anahtarlar, deniz kabukları, zil, ayna ve kolyeler geçirebilirsiniz. Dilerseniz bu ürünleri hobi boyası ile boyayabilirsiniz ama daha doğal bir görüntü vermek isterseniz hiç karışmayın derim. İşte rüzgar çanı elde etmek bu kadar kolay ve pratik, bahçe kapınıza asacağınız bu çan, bahçenizin havasını değiştirecek ve ortamı renklendirecektir. İlginç hediye tasarımları arasında yerini alan rüzgar çanı hediye sahibini oldukça mutlu edecek ve anlamlı bir hediye almasını sağlayacaktır. Sevdiğiniz kişiler için hazırlayacağınız hediyelikler her zaman el emeği ve pratik hediyeler olsun, kendinizden bir şeyler katın hediyelerinize.

el yapimi dekoratif bahce urunleri 5 Bahçe Dekorasyonu İçin Yaratıcı Tasarımlar

Bahçe düzenleme işlemleri esnasında en çok ihtiyaç duyulan şeylerden biri bahçe aydınlatmalarıdır ve bu aydınlatmalar illa çok pahalı süslü püslü aydınlatmalar olmak zorunda değildir. Hazırlamak istediğiniz hediye fikirleri arasına düşünmeden ekleyebileceğiniz en güzel tasarımlardan biri de bahçe aydınlatması tasarımları olabilir. Bunun için çok fazla bütçeye ve imkana gerek yoktur, yeter ki nasıl bir aydınlatma tasarlamak istediğinize karar verin bu oldukça yeterli olacaktır. En güzel hediyelikler, el emeği olanlardır bu hediyeler çok paralara satın alınan tüm hediye ve ürünlerden daha havalı ve kaliteli görünürler.

Şimdi aydınlatma tasarlamak için ihtiyacınız olan şeyler yalnızca kullanmadığınız kavanozlardır. Evde ne kadar kavanoz varsa hepsini topla getir, bu kavanozları saydam hale getirdikten istediğiniz renklere ama hepsi başka renk olmak kaydı ile güzelce boyayın, hazır satılan duylar alarak kavanozlar kapaklarına duyların geçeceği kadar delikler açın, bu duyları kavanozların içine sarkıtın ve tüm kavanozları bir araya getirmek için tek bir kablo veya ipte toparlayın. İşte size muhteşem bir bahçe aydınlatma tasarımı. İlginç hediye tasarımları arasında hiç kuşkusuz tercih edebileceğiniz hediyeliklerdendir. Hediye sahibine bahçesi için tasarladığınız bu ürünü taktim ettiğinizde şaşkınlığını yüzünden okuyacaksınız. Emin olun daha önce bu kadar orijinal bir el yapımı hediye almamıştır.

Yorum Bırakın! »