Babalar Günü İçin El Yapımı Hediyeler

El yapımı hediyelerin daima farklı bir büyüsü vardır. El emeğinizin değdiği bu hediyelere sevginizi de katarsınız. Bu nedenle sevdiğiniz kişi için daha anlamlı bir hale gelir. Sevginizi, emeğinizi ve çabanızı katarak hazırladığınız el yapımı hediye fikriniz o kişiye kendisini fazlasıyla özel hissettirecektir. Bu kişi eşiniz, sevgiliniz, akrabanız, anneniz, babanız ya da arkadaşınız olsa dahi onların yaşamında unutamayacakları bir hediyeye sahip olmalarını sağlayabilirsiniz. El yapımı hediyeler her zaman için daha samimidir Sevgi dolu hediyelerinizi, sevdiklerinize hediye ederek onları fazlasıyla mutlu edebilirsiniz.

Yaklaşan Babalar Günü için el yapımı bir hediye arıyorsanız, sizler için oluşturduğumuz bu yazımızda birbirinden farklı el yapımı hediye fikirlerini paylaşacağız. Yapımı oldukça zevkli ve basit olan bu hediyelerin malzemelerini evinizden, evinize en yakın kırtasiyeden temin edebilirsiniz. Hem yaratıcı hem de farklı olan bu hediye fikirlerini hayal gücünüze bağlı olarak geliştirebilir ve değiştirebilirsiniz. Önemli olan yaratıcılığınızı ön plana çıkarmak olacaktır. Eğer hediyenizin daha da özel olmasını istiyorsanız, hazır halde satılan hediyeler yerine sizlerle paylaşacağımız bu fikirleri tercih edebilirsiniz. Evde kendi kendinize rahatça yapabileceğiniz bu hediyeler ile birlikte babanıza en güzel Babalar Günü hediyesi verebilirsiniz.

Sizlere sunacağımız hediye fikirleri tam tamına 10 adet olacaktır. 10 adet hediye fikirleri içerisinden babanıza layık gördüğünüz hediyeyi ya da hediyeleri seçebilir ve evinizde yapabilirsiniz.

1. Dekoratif Tablo

el yapimi babalar gunu hediyeleri 1 Babalar Günü İçin El Yapımı Hediyeler

Soy ağacı şeklinde de hazırlayabileceğiniz bu hediyeyi yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler beyaz karton, renkli guaj boyalar, bir adet çerçeve ve sulu boya fırçaları olacaktır. Hem kendinizin hem de varsa kardeşlerinizin ellerinin baskısını yapabileceğiniz bu ağaç Babalar Günü için harika bir hediye olacaktır.

2. Parmak Baskılı Tablo

el yapimi babalar gunu hediyeleri 2 Babalar Günü İçin El Yapımı Hediyeler

El izinizin ya da tüm ailenizin el izinin yer aldığı bir tablo oluşturmak babanıza verebileceğiniz en anlamlı hediyelerden birisi olacaktır. Bu hediye için sert bir mukavvaya, guaj boyalarına ve sulu boya fırçalarına ihtiyacınız olacaktır. Dilerseniz özel mesajlarınızı ekleyebileceğiniz bir tablo da yaratabilirsiniz.

3. Porselen Kahve Bardağı

el yapimi babalar gunu hediyeleri 3 Babalar Günü İçin El Yapımı Hediyeler

Kahve ya da çay içmeden duramayan bir babanız varsa verebileceğiniz en şık hediyelerden birisidir. Beyaz bir kupa bardağı, porselen boyama kalemleri ve alfabetik stickerlar yardımıyla yapabileceğiniz bu hediyeye yaratıcılığınızı ekleyebilirsiniz.

4. Şekerleme Kavanozu

el yapimi babalar gunu hediyeleri 4 Babalar Günü İçin El Yapımı Hediyeler

Eğer babanız çikolataları ve şekerleri çok seviyorsa ona özel bir kavanoz hazırlayabilirsiniz. Nasıl mı? Babanızın en sevdiği şekerlemeleri marketten satın alarak işe başlayabilirsiniz. Ardından bir adet kavanoz, kullanabileceğiniz süsleme eşyaları ve bir adet Babalar Günü stickerı ile kavanozunuzu beş dakika içerisinde hazırlayabilirsiniz!

5. Aile Kuklaları

el yapimi babalar gunu hediyeleri 5 Babalar Günü İçin El Yapımı Hediyeler

Ailenizin yüzünde bir tebessüm oluşturacak olan bu kuklaları dans ettirerek babanızı mutlu edebilirsiniz. Görünüşüne aldanmayın. Bu hediyenin yapımı oldukça kolaydır! Maket bıçağı, raptiyeler, siyah karton, yapıştırıcı ve iplik yardımıyla hediyenizi maksimum 10 dakika içerisinde hazırlayabilirsiniz. Her kukla için ailenizdeki bireylerin fotoğraf çıktısını almayı unutmayın!

6. Sharpiee Kalemle Kupa Hazırlama

el yapimi babalar gunu hediyeleri 6 Babalar Günü İçin El Yapımı Hediyeler

Son zamanlarda oldukça moda olan Sharpiee kalemler ile birçok hediye hazırlanabilmektedir. Özellikle de porselen kupaları boyamaya yardımcı olan Sharpiee kalemleri kırtasiyelerden bulabilirsiniz. Babanızın en sevdiği renkte bir adet kupaya ve Sharpiee kaleme ihtiyacınız olacak. Gerisi ise tamamen hayal gücünüze kalmış durumda…

7. Ahşap Dekoratif Tablo

el yapimi babalar gunu hediyeleri 7 Babalar Günü İçin El Yapımı Hediyeler

Babalar günü el yapımı hediye için şık ve dikkat çekici bir hediye düşünüyorsanız işte tam da karşınızda! Bu hediyenin yapımı oldukça kolaydır. İhtiyacınız olan malzemeleri kırtasiyeden ve sokaktan bulabilirsiniz. Evet evet sokaktan! Birkaç parça ince ağaç dalı parçası, biraz tutkal, babanızla birlikte çekilmiş olan fotoğrafınız ve bir adet çerçeve işinizi görecektir. Ağaç dallarını küçük küçük keserek çerçeve etrafına tutkalla yapıştırın. İşte hediyeniz hazır bile!

8. Ahşap Bardak Altlıkları

el yapimi babalar gunu hediyeleri 8 Babalar Günü İçin El Yapımı Hediyeler

Bir marangoz yardımıyla 4 adet tahta kestirerek hazırlayabileceğiniz bu muhteşem hediye için gerekli olan malzemeler alfabetik stickerlar, ahşap boyası, ince uçlu sulu boya fırçası ve ahşap tahtalar olacaktır. Ardından hediyenizi hazırlamak için hiç vakit kaybetmenize gerek yok!

9. Sevgi Kavanozu Yapımı

el yapimi babalar gunu hediyeleri 9 Babalar Günü İçin El Yapımı Hediyeler

Babanıza olan sevginizi tek bir kelimeyle anlatamıyorsanız, onun için her güne, sizin sevgi dolu cümlelerinizi okuyarak başlayabileceği sevgi kavanozu yapabilirsiniz. Renkli kartonlar, siyah keçeli kalem ve bir adet kavanoz ihtiyacınız olan malzemeler olacaktır. Kavanoz içerisine istediğiniz kadar mesaj koyabilirsiniz. Dilerseniz 100 adet dilerseniz 365 adet koyabileceğiniz notlar için kavanozunuzun üzerini de cam boyası kullanarak kolayca süsleyebilirsiniz.

10. Kravatlı Anahtarlık

el yapimi babalar gunu hediyeleri 10 Babalar Günü İçin El Yapımı Hediyeler

Günlük hayat içerisinde en çok kullanılan eşyalardan birisi de anahtarlıklardır. Üstelik anahtarlıklar kişisel eşyalar arasında yer aldığından, her anahtarlık kullanan kişinin zevkine göre olacaktır. Bu nedenle Babalar Günü için babanıza özel bir anahtarlık yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan eski bir deri çanta, deri boyası, anahtarlık ucu ve maket bıçağı olacaktır. Kravat şeklinde eski deri çantanızı kestikten sonra üzerini rengarenk boyayabilir ve kravat ucundan anahtarlık uçlarını geçirerek babanıza özel bir anahtarlık oluşturabilirsiniz.
.

Yorum Bırakın! »