Anneye El Yapımı Hediyeler

Annenizin doğum günü yaklaşıyor veya anneler günü geliyor ama siz henüz ne hediye alacağınızı bilmiyorsunuz. Bu durumda en güzel şey annenize kendi elinizle bir hediye hazırlamak olacaktır. Böylece anneye ne hediye alınır gibi sorulardan da kurtulmuş olursunuz. Hem ellerinizle annenize hazırladığınız bir hediye onun için çok daha özel ve anlamlı olacaktır. El yapımı hediyeler, biraz uğraş ve emek isteyebilir. Ama biraz hayal gücü bu hediyeleri hazırlarken işinize yarayacaktır. Biz sizin için birkaç fikri bir araya getirdik. El yapımı hediyelerin son zamanlarda son derece popüler bir hale geldiğini duymuşsunuzdur. Mağazalardan alınan klasik hediyeler gün geçtikçe özelliklerini yitiriyorlar. Artık insanlar farklı hediyeler farklı fikirler arıyor. Özellikle anneler söz konusu olduğunda bir cüzdan veya bir parfüm almak o kadar da özel bir hediye değildir. Bu hediyeler zaman içerisinde eskidiği gibi bizim gönlümüzden geçeni anlatabilmek için yetersiz kalacaklardır. Fakat kendi yaptığınız ve el emeği harcadığınız bir hediye her zaman aynı şekilde duracak ve güzel görüntüsünü koruyacaktır. Böylece hediyeniz gün geçtikçe daha özellikli ve daha kullanışlı bir hediye haline gelecektir. Ayrıca el yapımı hediyeler daha uzun saklanabilir ve farklı yerlerde kullanabilirler.

Son derece şık aynı zamanda kullanışlı hediye yapımı süreçlerini sizler için açıkladık. Siz de hemen şimdi hayal gücünüzü kullanarak harika hediyeler yaratabilirsiniz. Sizinle paylaştığımız hediye fikirlerini değerlendirerek annenize birbirinden güzel hediyeler hazırlayabilirsiniz. Böylece vereceğiniz emekle hem annenizi mutlu etmiş olursunuz hem de gönlünüzdeki hediyeyi yaratabilirsiniz. Bu hediyeleri güzel bir hediye paketine koymayı unutmamalısınız. Bu şekilde hediyeniz daha hoş bir görünüm elde edecektir. El yapımı hediye fikirleri için sitemizi takip etmeyi sürdürün. Yeni keşfedilen el yapımı hediye fikirlerini sizler için derleyerek, hediye anlayışında öne çıkmanıza yardım ediyoruz. Bu tip hediyelerin en güzel yönü ise bütçenize zarar vermiyor olmalarıdır. Siz de el işi hediyeler yaparak kolay ve uygun fiyata doğum günü hediyeleri veya özel gün hediyeleri hazırlayabilirsiniz. Biraz kendi yeteneğinizi biraz da hayal gücünüzü kullanarak harika hediyeler yapmaya hazır mısınız? İşte size bazı fikirler;

Mesajlı Yüzük

el yapimi anneler gunu hediyesi Anneye El Yapımı Hediyeler

Annenize gidip hazır bir yüzük almaktansa, kendi yapacağınız bir yüzüğü vermek daha hoş olacaktır. Yüzük yapımı için kırtasiyelerde satılan minik defterlerden almalısınız. Bir tane de yüzük halkasını tuhafiyelerden satın aldığınızda anneye el yapımı hediye üretmeye hazırsınız demektir. Yüzük halkası bulamazsanız düz alyans biçiminde yüzüklerde işinize yarayacaktır. Annenizin parmak ölçüsü için eski yüzüklerinden birini ödünç alabilirsiniz. Tüm alışverişi tamamladıktan sonra yapacağınız ilk şey satın aldığınız defterin sayfalarına anneniz için güzel notlar yazmak. Sonra ise yazılarla süslediğiniz bu defteri yüzük halkasının üzerine yapıştırıcı yardımıyla monte edebilirsiniz. Burada hangi yapıştırıcıyı kullanacağınız konusunda takı tamiri yapan yerlere fikir danışabilirsiniz. Annenize hediye edeceğiniz içinde harika mesajların yer aldığı yüzüğünüz böylece hazırlanmış oldu. Değişik tarza sahip olan bu yüzük aynı zamanda anneniz için manevi değeri oldukça yüksek bir hediye olacaktır.

Bahçeden Biraz Dal Toplayın

anneye el yapimi hediyeler 1 Anneye El Yapımı Hediyeler

Annenizin en sevdiği şeylerden birisi muhtemelen anılarınızın yer aldığı resimlerdir. Evinin birçok köşesine koyduğu bu resimlere harika bir çerçeve hazırlayarak her baktığında sizi hatırlamasını istemez misiniz? Bahçeden biraz ince dal toplayarak harika bir çerçeve yaratabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu hediye için oldukça az malzemeye ihtiyacınız var. Öncelikle üzeri boş desensiz düz bir çerçeve almanız gerekiyor. Sonrasında bahçelik bir alandan birkaç dal parçası toplayarak harika bir çerçeve yapmanın ilk adımını atmış olacaksınız. Bu dalları kısa kısa çerçevenin kalınlığında kesip çerçevenizin üzerine yapıştırdığınızda hediyeniz tamamlanmış olacaktır.

Kot Pantolondan Defter

anneye el yapimi hediyeler 2 Anneye El Yapımı Hediyeler

Evde bulunan eski kot pantolonlarınızdan annenize harika bir hediye yapabilirsiniz. İşe öncelikle evde duran ve artık giymediğiniz kot pantolonları bularak başlayabilirsiniz. Sonrasında bir not defteri almanız gerekiyor. Defterin içerisini bomboş bırakabilir, resimlerinizi yapıştırabilir veya hoş notlar alabilirsiniz. Daha sonra eski kot pantolonu uygun bir şekilde keserek defterin etrafına yapıştırmanızla, hediyeniz tamamlanacaktır. Hediyeyi hazırlarken cep kısmının defterin dış kısmına bakmasına özen gösterin. Böylece kalemler içinde harika bir cep yaratmış olacaksınız. Bu hediye, özellikle çalışan anneler için idealdir. Anneniz bu defteri iş yerinde rahatlıkla kullanabilir. Hem çok şık hem de son derece kullanışlı bir olan bu hediye ile annenizi mutlu edebilirsiniz. Anneye doğum günü hediyesi için en ideal fikirlerden biri olan bu defter hem yapımı kolay hem de oldukça şık bir üründür.

Renkli Mum Kavanozu

anneye el yapimi hediyeler 3 Anneye El Yapımı Hediyeler

Annenize hediye olarak bir mum kavanozu yapabilirsiniz. Özellikle karanlık ortamlarda son derece etkileyici görünecek olan bu kavanozu yapmak ise son derece basit. Yapmanız gereken tek şey cam bir kavanoz almak ve üzerini cam boyası ile dilediğiniz renge boyamak. Biz farklı renkler kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece farklı renkleri bir araya getirerek daha renkli daha canlı bir kavanoz elde edebilirsiniz. Bu kavanoz içerisinde bir mum yanarken karanlık ortamda son derece etkileyici bir görünüme sahip olacaktır. Anneler günü için hediye fikirleri arasındaki en şık fikirlerden biri olan bu kavanoz hem eviniz için harika bir der olacak hem de annenizin çok hoşuna gidecektir. Dilerseniz kavanozun dışına yine cam boyası ile kısa kısa yazılar yazabilirsiniz. Hatta biraz resim yeteneğiniz varsa güzel desenler de çizebilir ve daha etkileyici bir kavanoz elde edebilirsiniz. Dilerseniz bu kavanozları ince kağıt parçalarını asimetrik şekillerde kesip kavanozun üzerine yapıştırarak da yapabilirsiniz. Böylece farklı bir görüntüye sahip son derece hoş bir kavanoz elde etmiş olursunuz. Üstelik karanlık bir ortamda kavanozun içerisinde mum yanarken de daha hoş bir görüntü elde etmiş olursunuz.

Işıl Işıl Bir Tablo

anneye el yapimi hediyeler 4 Anneye El Yapımı Hediyeler

Annenize hediye olarak harika bir tablo hazırlayabilirsiniz. Bu tablo için toplamda 70 adet fotoğrafa ihtiyacınız olacak. Ama bu fotoğrafların ufak boyutlarda olmasına dikkat etmelisiniz. Kalp şeklinde bir tahta veya MDF parçası kestirebilirsiniz. Bu parçanın üzerine bu 70 adet fotoğrafın hepsini yapıştırın. Çok düzenli olması şart değil hatta hafif dağınık olması daha güzel bir görüntü katacaktır. Daha sonrasında bu tablonun etrafında ipe dizili küçük yılbaşı ağacı ışığı dolayın. Etrafından geçirdiğiniz ışıklar tablonun aydınlanmasını sağlayacak. Böylece evde ışıkları kapattığında anneniz için hem harika bir aydınlatma hem de son derece şık bir tablo yaratmış olacaksınız. Anneniz tabloya baktıkça fotoğraflardaki anıları anımsayacak ve duygulanacaktır. Bu hediye anneniz için son derece hoş bir doğum günü hediyesi olacaktır.

Harika Bir Vazo

anneye el yapimi hediyeler 5 Anneye El Yapımı Hediyeler

Hepimizin evinde kullanmadığımız cam şişeler vardır. Belki gündelik yaşamda içtiğimiz bir sodanın şişesi veya herhangi bir meşrubata ait bir şişe… Bu şişelerden harika bir vazo yaratabilirsiniz. Hem de çok kolay. İhtiyacınız olan tek şey cam şişe ve ip. Hatta bu cam şişeleri birkaç adede çıkartmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece ortaya bir vazo takımı çıkartabilirsiniz. Bulduğunuz cam şişelerin etrafını renkli ipler dolayarak renklendirebilirsiniz. Bu işlemi yaparken cam şişenin dış kısmının tamamını yapıştırıcı ile kaplamanızı tavsiye ediyoruz. Böylece elde edeceğiniz vazo çok daha şık olacaktır. En sonda elde edeceğiniz görüntüye siz bile hayran kalacaksınız.

Telefon Kabı

el yapimi anneler gunu hediyesi 2 Anneye El Yapımı Hediyeler

Annenizin telefonu için bir kap hazırlamak istemez misiniz? Bunun için yapmanız gereken şey son derece basit. Öncelikle üzerinde herhangi bir desen veya renk olamayan düz beyaz bir telefon kabına ihtiyacınız var. Bunu alırken hem kabın plastik olmasına hem de annenizin telefonuna uyacak bir kap olmasına dikkat etmelisiniz. Daha sonrasında kırtasiyeden alacağınız bir kutu kadar sime ve bir yapıştırıcıya ihtiyacınız olacak. Bu yapıştırıcı ile telefon kabının etrafını tamamen kaplamanız gerekecektir. Daha sonrasında bu simin hepsini kabın üzerine dökmelisiniz. Simlerin tam olarak yapıştığından ve hiç boş alan kalmadığından da emin olmalısınız. İsterseniz sonrasında biraz daha yapıştırıcı yardımı ile ve farklı bir renkteki sim ile kolaylıkla kabın üzerinde desenler yaratabilirsiniz.

Üç Boyutlu Tablo

el yapimi anneler gunu hediyesi 3 Anneye El Yapımı Hediyeler

Bu hediye için biraz zahmete gireceksiniz. Öncelikle bir tuval almanız gerekecektir. Tuvali aldıktan hemen sonra renkli kartonlar almalısınız. Renkli kartonlardan kelebek şeklinde parçalar kesip bunları tuvalin üzerine yapıştırmalısınız. Bu parçaları keserken farklı renkler kullanırsanız çok daha hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz. Bu tablo evinizin duvarında harika duracaktır. Özellikle anneniz çalışan bir bayan ise bu tabloyu iş yerinde duvara asabilir. Bu hediye az önce de bahsettiğimiz üzere sizi biraz uğraştırabilir. Fakat sonuç, tüm uğraşlara değecektir. Bu hediye annenizin çok hoşuna gidecektir.

Harika Mumluklar

el yapimi anneler gunu hediyesi 4 Anneye El Yapımı Hediyeler

Bu mumlukları yapmak için ihtiyacınız olan tek şey birkaç şarap kadehi, biraz çiçek veya yeşil bitki yaprağı ve bardak altlığı olacaktır. Şarap kadehlerinin iç kısmına çiçeği veya yaprakları koyun ve bardak altlığının etrafında yapıştırıcı sürerek bardağın ağzını kapatın. Bardağı ters çevirin ve normalde bardağın alt kısmı olan kızma bir yapıştırıcı yardımı ile mumları yapıştırın. Böylece harika şamdanlar elde etmiş olacaksınız. Bu mumları evinizin etrafında yerleştirebilirsiniz ve harika bir görüntü yakalayabilirsiniz. Bu hoş görüntüye sahip olan mumlar içlerinde bir takım çiçekler ile son derece canlı görünecektir. Bu mumlukları yaparken birkaç tane yapmaya dikkat ediniz. Böylece bir takım yaratmış olursunuz.

Meyve Buketi

el yapimi anneler gunu hediyesi 5 Anneye El Yapımı Hediyeler

Bu hediye çok zahmetli olabilir ama yaptığınıza değecektir. Annenize harika bir meyve şöleni hazırlamaya ne dersiniz? Bunun için tabii ki ilk başta biraz meyve almaya gitmelisiniz. Bir de kurabiye kalıbına ihtiyacınız olacak. Ama bunun için ufak boyutlarda bir kalıp seçmeniz gerekir. Bu kalıp ile meyvenin etrafına şekiller verebilirsiniz. Hatta biraz daha uğraşırsanız üç boyutlu bile olabilir bu desenler. Kalıp ile kestiğiniz bu parçaları da bir şişe geçirerek hoş görünen bir meyve şöleni hazırlayabilirsiniz.

Anı Defteri

el yapimi anneler gunu hediyesi 6 Anneye El Yapımı Hediyeler

Annenize harika bir anı defteri hediye edebilirsiniz. Çeşitli fotoğraflardan oluşan harika bir anı defteri annenizi çok mutlu edecektir. Bir fotoğrafçıya gidip mutlu anılarınıza ait olan fotoğrafları bastırabilirsiniz. Daha sonra bunları aldığınız bir deftere yapıştırabilirsiniz. Renkli kalemler alarak deftere çeşitli notlar düşebilir ve güzel sözler yazabilirsiniz. Bu şekilde defterinizi süsleyebilir ve daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Siyah defter üzerine beyaz kalemle yazılacak olan yazılar daha can alıcı bir görünüme sahip olacaktır. Aynı zamanda farklı farklı stickerlar ile de defterinizi süsleyebilirsiniz. Defterinize fotoğraflarınızı yapıştırırken prit ile yapıştırmaya dikkat edin. Çünkü uhu ile yapıştırırsanız defter sayfalarının arkalarında iz kalacaktır.

Küpe

anneye el yapimi hediyeler 8 Anneye El Yapımı Hediyeler

Fimo hamurunu hepiniz duymuşsunuzdur. Kırtasiyeden alacağınız fimo hamurları ile küpe ucu yapabilirsiniz. Kalp veya çiçek şeklinde keseceğiniz fimo hamurlarını fırınlayıp fırınladıktan sonra küpe aparatlarına takabilirsiniz. Hatta isterseniz annenize bir takım hazırlayabilirsiniz. Fimo hamurlarından yapacağınız farklı farklı uçları zincirlere de takabilirsiniz. Böylece küpe ve kolye takımı elde etmiş olursunuz. Hatta yüzük alıp üzerine de bu yaptığınız parçaları yapıştırabilirsiniz. İşte sizin için tam bir set meydana geldi. Bu gayet hoş olan seti annenize hediye edebilirsiniz. Böylece anneniz günlük hayatında bu takıları kullanabilir ve daha şık bir görüntüye sahip olabilir.

Yorum Bırakın! »