Anneler Günü için Yapabileceğiniz Hediyeler

8 Mayıs 2016 Anneler gününe sayılı günler kaldı! Yaklaşık 2 hafta gibi bir süre kala annesine hala hediye almamışların derdine çare olacak el yapımı anneler günü hediyelerini bu makalemizde bulabileceksiniz. Annelerimizi mutlu etmek için aslında çok fazla çaba harcamamıza gerek yok! Annelerimiz ufak bir öpücükten ya da bahçeden kopartılmış çiçeklerden oluşturulan bir aranjmanla mutlu olabilirler. Fakat bu yazımızda sıradanlaşmış anneler günü hediyeleri yerine çok fazla paranızı harcamadan manevi değeri yüksek el emeği neler yapabilirsiniz onları size maddeler halinde sunacağız. Kendin yap projeleri ile her zaman az maliyet çok maneviyat barındıran ürünler yapabilirsiniz. Anneler gününde annenize sıcacık bir gülümse bile yeterken bu yapacağınız ürünler gerçekten onu dünyanın en şanslı annesi yapacaktır.

1- El Yapımı Kesme Tahtası Yapabilirsiniz.

anneye kesme tahtasi Anneler Günü için Yapabileceğiniz Hediyeler

kesme tahtasi Anneler Günü için Yapabileceğiniz Hediyeler

anneye kesme tahtasi yapin Anneler Günü için Yapabileceğiniz Hediyeler

Her kırtasiyeden kolaylıkla bulabileceğiniz malzemeler ile annenize hem kalıcı hemde unutulmaz bir anneler günü hediyesi yapabilirsiniz. 1 adet ahşap kesme tahtası , 1 adet her yüzeye yazan kalem ve ahşap sprey vernik ile annenize içinizden gelen anneler günü mesajınızı yazabileceğiniz bir kesme tahtası hazırlayabilirsiniz.

2- El Emeği Baskılı Mutfak Havluları

anneye mutfak havlusu yapin Anneler Günü için Yapabileceğiniz Hediyeler

İKEA gibi mutfak eşyalarının çok fazla satıldığı mağazalardan alabileceğiniz mutfak el bezlerini ya da havlularını kişiselleştirerek annenize hediye edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken kırtasiyelerden alabileceğiniz bir kartona , havlu üzerine yapmak istediğiniz desenin şablonunu çıkarmak. Ardından çıkardığınız şablonu mutfak havlusu üzerine koyup boyamak.

3- Annenize Rengarenk Kupa Bardaklar Hazırlayın!

anneye kupa bardak yapin Anneler Günü için Yapabileceğiniz Hediyeler

Son zamanlarda birçok kırtasiye ya da yapı marketlerde satılan çıkmaz seramik kalemleri ile annenize çok özel bir anneler günü hediyesi hazırlayabilirsiniz. 3-4 farklı renkte alacağınız bardak boyama kalemleri ile evinizdeki düz beyaz bardak üzerine annenizin çayını ve kahvesini yudumlarken içini ısıtacak mesajlar yazıp hediye edebilirsiniz.

4- Süslü Anneler İçin El Yapımı Kolye

anneye kolye Anneler Günü için Yapabileceğiniz Hediyeler

Baharı gelmesiyle kalın kışlıklar kaldırıldı ve tişört sezonu açıldı. Artık yazı temsilen giyilen rengarenk aksesuarları aynı cümbüşlü takılar ve aksesuarlar süsleyecek. Hal böyle olunca aksesuar kullanmaktan ,kolye takmaktan hoşlanan annenize renkli iplerden baharı simgeleyen bir kolye yapabilirsiniz. Biraz örgü bilginiz var ise ortaya çok hoş kolyeler çıkacağında emin olabilirsiniz.

5- Ona Kocaman bir Sarılma Hazırlayın!

anneler günü hediyesi Anneler Günü için Yapabileceğiniz Hediyeler

Annenizden uzakta yaşıyorsanız ve sıklıkla onu göremiyorsanız , özlem katsayınız oldukça artmıştır ve ona sımsıkı sarılmak istiyorsunuzdur. Eğer annenizin yanına gidip ona sıkıca sarılmak için olanağınız yoksa, kollarınızla aynı birebir ölçüde hazırlayabileceğiniz posta kartı yapabilirsiniz. Kocaman bir mektup zarfının kenarlarına kollarınızla aynı ölçüde kestiğiniz şablonu ve zarfın üst kısmına da kafanızı yapıştırabilirsiniz.

Yorum Bırakın! »