10 El Yapımı Kıyafet Yenileme Fikirleri

Her geçen gün değişen ve yenilenen modaya ayak uydurmak neredeyse imkânsız! Hele ki bütçe de sınırlı olunca bu durum daha da zorlaşmaktadır! Fakat şık olmak ve modaya ayak uydurmak her bayanın isteklerinden bir tanesi! Şık olmak demek sürekli kıyafetlere para ödemek değildir! Bu yüzden sizlere evdeki kıyafetlerinizi modaya uyarlayabilmeniz için 10 el yapımı eski kıyafet yenileme fikirlerinden bahsedeceğiz! Elinizde bulunan her parçayı değerlendirmeniz ve yenileyebilmeniz mümkün! İçinizdeki yapma isteği olsun yeter! Hazır satın almak yerine biraz hayal gücünüzü kullanarak kendinizi modacı gibi hissettirecek DIY kıyafetler yapabilirsiniz! Eğer ki birde boş vaktiniz varsa, daha ne olsun! Bugün kıyafetlerinizi yenilemeniz için bir başlangıç olsun! Evde kendinin yapabileceği harika ve çok yaratıcı DIY kıyafetler ile karşınızdayız! Gardırop stokunuza bir göz atın ve kullanmaktan hoşlanmadığınız parçaları seçin! Artık tüm eski kıyafetler yepyeni ve çok tarz olacak! Bu DIY kıyafet yenileme projeleri sayesinde tasarruf da edebilirsiniz! Kıyafete harcayacağınız para yerine başka şeyler almak veya yapmak da güzel olacak! Aşağıdaki el işi projelerinde, eski kıyafetlerinizi nasıl yeniden değerlendirebileceğiniz veya kullanabileceğiniz ve modern hale getireceğinizi göreceksiniz! Belki bu projeler, aklınıza bambaşka fikirlerin gelmesine de olanak sağlar!

1) BEYAZ PUANTİYELİ KOT PANTOLON

eski kiyafetler nasilş yenilenir 1 10 El Yapımı Kıyafet Yenileme Fikirleri

Pantolon almaktan bıktınız mı? Farklı pantolonlara yüksek meblağlar ödemek yerine, pantolonlarınızın biraz el işi ile yeni bir hale gelmesini istemez misiniz? Biz denedik ve çok beğendik! İsteyeceğinizden eminiz. O halde bu yenileme fikrine odaklanmanızı öneriyoruz. Giydiğiniz ve artık yenilemek istediğiniz beyaz, açık mavi pantolonlarınızı değişikliğe hazır üzere toparlamalısınız. Bu işin elbette kolay kısmı! Ama gözünüz korkmasın. Bundan sonrası da zor değil. Beyaz puantiye uygulamasını başarılı bir şekilde yapmamız için öncelikle bir sopa veya sağlam plastik çubuk gerekiyor. Daha sonra ise ucuna yuvarlak, puantiye şeklimize uygun topumuzu sopanın veya çubuğun ucuna monte işlemini gerçekleştiriyoruz. Sonrasında beyaz boyaya batırıp, pantolonlara uygulamanız kalıyor! İşte bu kadar! Beyaz Puantiyeli bu pantolonlar size farklı bir görünüm katacaktır. Adeta yeni bir pantolon almış gibi olacaksınız. Kesinlikle denemelisiniz.

2) TAŞLI SÜVETER

eski kiyafetler nasilş yenilenir 2 10 El Yapımı Kıyafet Yenileme Fikirleri

Eviniz de kullanmadığınız, artık değişiklik uygulamak istediğiniz süveterler için harika bir önerimiz olacak! İşlemi uygulayacağınız süveterlerin desensiz ve düz renge sahip olmalı, daha sonra uygulanacak taşlar için gereklidir diyebiliriz. Görünüm olarak daha güzel duracaktır. Süveter seçiminizi yaptıktan sonra bu seçimi uygun olacak taşları temin etmekte sıra! Bunun için internet üzerinden alım yapabilirsiniz veya bu tarz güzel taşları satan dükkânları ziyaret edebilirsiniz. Boyun kısmının alt tarafına oval şeklinde taşları dizip, güzel bir kombinasyon oluşturabilirsiniz! Taşların renk ve model seçimi çok önemli. Bu konuda dikkatli olmanızı öneriyoruz. Güzel çalışmalar çıkacağından hiç şüphemiz yok.

3) DESENLİ BEYAZ ETEK

eski kiyafetler nasilş yenilenir 3 10 El Yapımı Kıyafet Yenileme Fikirleri

Evde yenilenmeyi bekleyen etekler için ne zaman şans vermeyi düşünüyorsunuz? Bizce şuan daha dikkatli düşünmelisiniz. Oldukça kolay, hızlı ve basit işlemler ile evinizin dolabında duran etekleri adeta mağazadan yeni çıkmış bir ürün haline getirebilirsiniz! Üstelik çok kısa ve az maliyetle. Yeni bir etek almak yerine böyle bir seçim yapmak daha kolay gözüküyor. Yapmanız gereken düz renklere sahip (desenli bir uygulama olacağı için düz tavsiye edilir) eteğinizi ütü masasına koyuyoruz. Sonrasında ise renkli desenli baskıyı uygun ütü sıcaklığında düz renge sahip eteğe uyguluyoruz. Bunu yaparken eteğin ve baskının zarar görmemesine dikkat etmelisiniz. Ayrıca baskı yapışkan kalitesi de son derece önemli. Uygulamanızın yeterli olduğunu düşündükten sonra biraz düz bir zeminde bekletin, 1 saat sonra kullanmaya başlayabilirsiniz! Yeni eteğinizi güle güle giyin.

4) FOTOĞRAF BASKILI TİŞÖRT

eski kiyafetler nasilş yenilenir 4 10 El Yapımı Kıyafet Yenileme Fikirleri

Basit t-shirt olarak da adlandırılan düz renklere sahip t-shirtlerinizi daha anlamlı, daha güzel hale çevirmeye ne dersiniz? Sanki yeni bir T-Shirt almış gibi! Bunu uygulamak son derece kolay, çok az masrafla. Öncelikle düz, desensiz T-Shirt seçiminizi yapmanız gerekiyor. Ardından ise T-Shirt üzerine hangi fotoğrafı yapıştırmayı seçeceğiniz. Buna özel internet üzerinden satılan birçok fotoğraf var. Baskılı fotoğraf veya T-Shirt yapıştırması özel fotoğraf olarak da arama yaparsanız bulabilirsiniz. Daha özel olmasını isteyenler elbette kendi fotoğraf albümünden seçim yapabilirler. Fotoğraf seçimini yaptıktan sonra baskı yapan mağazalar da o seçtiğiniz fotoğrafı T-Shirt üzerine uygulayabileceğiniz hale çevirttirmeniz gerekiyor. Az bir ücretle, rahatlıkla bu işlemi uygulatabilirsiniz. Sonrasında eve gelip T-Shirtinize yapıştırın, ütü ile bu yapışmanın iyice gerçekleştiğinden emin olun ve artık yeni T-Shirti kullanmaya başlayın!

5) ÇİZGİLİ PANTOLON

eski kiyafetler nasilş yenilenir 5 10 El Yapımı Kıyafet Yenileme Fikirleri

Öncelikle yenileme yapılacak olan ürünlerin mutlaka ama mutlaka desensiz, düz renge sahip olmalı! Bu işlemleri kolaylaştırır ve daha yaratıcı fikirler uygulamanızı sağlar. Yine aynı şekilde, pantolon işlemine uygulayacağımız bu konuda düz renkli, desensiz bir pantolon temin ediyoruz. Evinizde mutlaka vardır! Çok basit ve az masraflı işlemler sonrasında harika bir pantolon olacak! Pantolonunuzun türüne göre, en iyi yapışacağını düşündüğünüz bantı seçin. Çünkü bantlar arasında ki kalan bölgelerin boyamasını yaparken, bantların çıkması durumunda işlemimizin sonuç vermeyecek ve yaptığımız işlemler boşa gidecektir. Bant seçimini yaptıktan sonra pantolonunuzun çizgilerinin hangi renk olmasını istiyorsanız ona uygun renkte boya temin etmeniz gerekir. Boya işi de halledilmesinin ardından gelelim en zevkli bölüme. Biz görsel de ki gibi düz, dikey çizgili renkli uygulamayı sevdik. Siz, yatay çizgili uygulama da yapabilirsiniz. Bunu sizin yaratıcılığınıza ve beğeninize bırakıyoruz. Dikey çizgi uygulaması için eşit aralıklarla pantolonumuza dikey bantlar çekiyoruz. Daha sonra ise aralarını siyah boya ile eksiksiz bir şekilde boyuyoruz. Boyamaların kurumasının tamamlanmasından sonra bantları boyalara zarar vermeden çekiyoruz. Ve yeni pantolonunuza beğenili gözlerle baktığınızı görebiliyoruz. Gerçekten güzel bir çalışma olacak, mutlaka deneyin.

6) ASİMETRİK MİNİ ETEK

eski kiyafetler nasilş yenilenir 6 10 El Yapımı Kıyafet Yenileme Fikirleri

Ve tam da yaz aylarına yakışır bir DIY projesi ile karşınızdayız! Asimetrik mini etek, çoğu bayanın giymekten hoşlanacağı bir kıyafet! Özellikle asimetrik modellerin moda olduğu bu dönemde, bu parçalar oldukça rağbet görmekte! Fakat sizler kendi asimetrik eteğinizi kendiniz çok uygun bir maliyet ile tasarlayabilirsiniz! Biraz dikiş bilgisi ile bu proje oldukça basit! Eteğinizin daha da havalı durması için fermuar gibi aksesuarlar ekleyebilirsiniz! Ortaya çıkan sonuç sizleri gerçekten memnun edecek! Bu yaza damganızı vurmaya hazır olun! Asimetrik mini etek tüm kızları çok kıskandıracak!

7) DANTELLİ GÖMLEK

eski kiyafetler nasilş yenilenir 7 10 El Yapımı Kıyafet Yenileme Fikirleri

Evde kullanmadığınız danteller ve artık giymek istemediğiniz gömlekler için harika bir önerimiz var! Çok basit işlemler ile ikisini bir araya getirerek gömleğinizi yenileyebilirsiniz. Yapmanız gereken kullanmadığınız dantelleri gömleğinize uygun bölüme dikmek! Bu ön yüzü de olabilir, sırt tarafı da olabilir. Bu seçimi sizin eliniz de olan dantel ve gömlek seçeneklerine uygun yapmak en iyisi olacaktır. Gömlek mutlaka desensiz olacak demiyoruz bu sefer! Seçimi size bırakıyoruz. Fark ortada!

8) TAŞLI TÜL ETEK

eski kiyafetler nasilş yenilenir 8 10 El Yapımı Kıyafet Yenileme Fikirleri

Tül etekler hiç bu kadar yenilenmemişti! Artık eskisi gibi severek kullanmadığınız, sürekli dolabınızda uyku modun da ola tül etekleriniz için yenilenme zamanı! Gerekli olan sadece dikim işlemi için iğne, iplik ve işlemin uygulanacağı taşlar. Taş seçimini tül eteğinizin modeline göre size bırakıyoruz. Bel çevresine ve alt yüzeylerine dikeceğiniz taşlar ile tül eteğiniz çok farklı bir görünüme sahip olacaktır. Umarız beğenirsiniz. Bizce bir denemelisiniz.

9) LEOPAR DESENLİ KOT ŞORT

eski kiyafetler nasilş yenilenir 9 10 El Yapımı Kıyafet Yenileme Fikirleri

Sıra geldi Kot Şortlara! Yaz geldi, fazlasıyla sıcak var. Bu hava da bizi kurtaran şüphesiz kot şortlar oluyor. Yazın vazgeçilmezi kot şortlar için yeni alım yapmak yerine eski, kullanmayı bıraktığınız kot şortları yenileme fikrine bir göz atmalısınız. Basit işlemler ile ölüyü diriltmeye hazır mısınız? Çocukların boyamalar da kullandığı boyama desenlerinden almalısınız. Kot şorta hangisini uygulayacaksanız bu yönde seçim yapmanız elbette daha iyi olacaktır. Daha sonra ise boya teminini gerçekleştirmeniz ve kot şortunuza dikkatli bir şekilde uygulamanız gerekiyor. Boya kuruduktan sonra kot şortunuzu dilediğiniz gibi giyerek yazın keyfini çıkarabilirsiniz!

10) İKİ RENKLİ CEKET

eski kiyafetler nasilş yenilenir 10 10 El Yapımı Kıyafet Yenileme Fikirleri

İki renkli ceketlerin son zamanlar da daha çok kullanılması üzerine böyle bir yenileme fikri ile size gelmek istedik. Ceketinizin görselden görebileceğiniz üzere yarısının boyama işlemini gerçekleştireceğiz. Tabi cep kısmına ve ölçümlerine dikkat ederek. Boyama işlemini uyguladıktan sonra ise üzerine özel dikimler gerçekleştirebilirsiniz. Boyanın rengi, dikeceklerinizin tercihi tamamen size bırakıyoruz. Bu farklı ceket çok sıra dışı! Tavsiye ediyoruz.

Yorum Bırakın! »